Konya'da akıllara zarar kaza! Vali’ye selam veren polise otomobil çarptı

Konya'da polis memuru Vedat Selvi, makam aracıyla Polis Evinden çıkan Vali Yakup Canbolat’a selam vermek isterken kaza yaptı. Bir otomobilin çarpması sonucu yaralanan Selvi, hastaneye kaldırıldı. O anlar ise güvenlik kamera kayıtlarına yansıdı.

Kaza, geçen 10 Nisan günü Polis Teşkilatı’nın 173’üncü kuruluş yıl dönümünde meydana geldi.

Vali Yakup Canbolat, Polis Evinden makam aracıyla çıkmak istediği sırada, yol güvenliği alan Polis Evinde görevli polis memuru Vedat Selvi, selam vermek istedi. Bu sırada yoldan geçen Mürsel Sarı (37) yönetimindeki 42 ZD 282 plakalı otomobil, cadde ortasındaki polis Selvi’yi fark etmerek çarptı. Çarpmanın şiddetiyle havaya metrelerce savrulup yere düşen Selvi, yaralandı. O anlar ise güvenlik kamera kayıtlarına yansıdı.

DHA'nın haberine göre kazanın ardından aracından inen sürücü Sarı’nın olayın şokuyla havaya zıpladığı görüldü. Kazayı gören Vali Canbolat da makam aracından inip Selvi’nin yanına koşup, yardım etti. Yaralı Selvi, çağrılan ambulansla özel bir hastaneye kaldırıldı. Selvi’nin durumunun iyi olduğu belirtildi. Sürücü Sarı’nın da gözaltına alındığı belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 51 yorum
Polis valiye selam vermek istedi derken ? Sanki kendi isteğiyle selam vermiş gibi haber yapmayın.. O polise yolun ortasında selam vermeye zorlayan sisteme dikkat çekseydiniz daha etik bir habercilik yapmış olurdunuz.. Selam vermeseydi acaba onun üstleri nasıl zorbalık yapardı kim bilir o polise..
birde bu sacmalik var adam vüvenligi mi saglasin gelene gidene selam mi dursun kendi canini mi korusun, gecmis olsun polisimize, Allah acil sifalar versin.
güvenlik tedbiri sıfır... böyle yolun ortasında selâmmı olur ya
ülkenin durumuna bak gülermisin ağlarmısin.
this is Turkiyeeeeeeee
O çarpan şahsın ehliyetini ömrü billah iptal edin. Kasıtlı gibi çarptı.
bravo selam duracak başka yer kalmadı dimi şoför de kör galiba
Ya tövbe haşa sanki Allahın Peygamberi geçiyor oradan, bırakın bu saygyı, selamı. Birde tır geçiyor Allahtan onun altında kalmamış. o çarpan öküz de görmüyor mu yolun ortasındaki adamı.
Yiğidim düştüğün yer olayım. Vuran şoför de sanmamki bilerek yapsın ikisinide geçmiş olsun
Fark etmeyerek mi çarptı? Kör mü bu adam, bomboş yolda nasıl görmüyor adamı. Hız kesmeden, direksiyon kırmadan göz göre göre vurdu adama.
Ayılar araba sürerse böyle olur
Allah polisimize Sağlık sıhhat versin.Basta ailesi ve ülkemize bağışlasın.
valiye bak hele kendini şah zannediyor herhalde kula kulluk batsin.
resmen komedi.Geçmiş olsun polis amca ama o şöför nasıl bi mal onu çözemedim herhalde kendisi köroğlu
Yazmayayım dedim ama tutamıyorum kendimi, 3. Dünya ulkesimiyiz neyiz Allah aşkına bu kadar mallığa da pes. Güvenlik tedbiri nerede canı pahasına böyle saçma sapan selamlama mı olur? Vali geçiyorsa geçiyor o da insan, ölseydi ne olacaktı, vızır vızır araç geçen yolun ortasında neyin selamı? Sanki Hintliyiz de çok kutsal bir varlık geçiyor.
kenara koşup selam verse kim ne diyecek. polisin hatası var ama çarpan tam gerizekalı.
polis hatalı yol oratasında durduğu için ve bence ondan yol ortasında selam bekleyende suçlu geçmiş olsun ALLAH şifa versin
Vallahide billahide bilerek çarpıyor . Çarptıktan sonra basıyor frene . Bilerek çarpmış .
ağaca selam verditenler var bu ülkede valiye yolun ortasinda selam vermis adam çokmu
o vali görevden alınsın
polis ne yapsın,selam vermese feto cu diye hapsi boylar
abi yolun ortasında da selam verilmez yani. sürücüye ne suç bulalım burda? herkes dikkatli olmalı, insanlarımız haybeye zarar görüyor
oy vermeyin zorlamı?
o araç sürücüsü de mal mıdır acaba karşısındaki koskoca insanı göremiyor mu ? zavallı memura çarpıyor
HATIRLIYORMUSUN Aksarayda Yunus polis kaçan hırsızı yakalamak isterken Şehit olmuştu.. Sonra Selami altınok ne diye açıklama yaptı Bırakın kaçsın sonra gene yakalarız ama giden canı getiremeyiz... Bizdeki makamlar finallere göre açıklama yapıyor
Allah (c.c.) polisimize acil şifalar nasib eylesin! Öbür kardeşimiz de bundan böyle araç kullanırken biraz da dikkatli olur inşâAllah. Araba kullanırken başka bir şeyle uğraşmamak, dikkatin tümünü yola vermek lazım gelir.
Polisimizi onun bunun önünde köle hale getiren sistemin Allah cezasini versin
ne yapsın garibim selam vermese kimbilir üstleri ne yapardı, selam verdi araba çarptı, Rabbim acil şifalar versin.
ona çarpan araba bilerek vurmuş dikkatli izleyin video yu 80 - 90 km sürat le bile gitse ki o kadar sürat i vardır 100 m den fazla mesafe var isteseydi durabilirdi .
arabayı kullananda kör galiba
Her zaman söylediğim gibi bu ülkede bilhassa bürokrasi ve egm de değişmesi ve yeniden düzenlenmesi gereken yığınla şey var. Bunun gibi gereksiz yönetmelik ce tüzükler değüşmediği sürece hiçbir yere gidemez bu ülke. Not: Akpartiye destek veren biri olarak söylüyorum bunları!
ver mehteri
Bu arabanin surucusu nereye bakarak gidiyor acaba. Duz giderken geriye mi bakiyor yoksa yan camdan manzara mi seyrediyor hayret.
hangi çağda yaşıyoruz, polis valiye neden selam vermek zorunda? vali ne işe yarar? dünyanın hiç bir yerinde vali yada kaymakam diye bir şey yokken neden bizim ülkemizde var ve bu mevkilere neden maaş ödüyoruz? hayatım boyunca bir tane vali görmedim, hiç vakife işim olmadı ve sürekli merak ettim bu adamlar ne işe yararlar.
yolun ortasında kazık gibi dikilirsen olacağı bu,şimdi vali kurtarasın seni
orada güvenlik zafiyeti var .. 1, vali Cumhurbaşkanını temsil eder 2,vali bey konut veya ikamet çıkışı iki motorize ekip yolu keser tedbir alır . 3.etrafındaki korumalar yetiştirilmemiş ,nedeni ise güvenlik açısından o yolun kapatılması gerekir bu göz ardı edilmiş . ,yaralanan polis ise yolu kapatması gerekir .. bu kazada bal gibi tedbir açığı var ...... işi bilmeyen çavuşlar ...........:::(
Bu sürücünün gözlerinde kusur varsa ceza verilip, gözlükle kullanması sağlanmalı,yok gözleri sağlam ise kasıtlı polis memurunu öldürmeye teşebbüsten yargılanması gerekir.
selam vermek için durdugu yer bana biraz tuha geldi
kesin ceptelefonuyla konuşuyordu
ya dua etsinde tır çarpmamış yolun odasında ne işi var birde polis olacak
Diğer Haberler