Konya merkezli 34 ilde FETÖ operasyonu! 70 kişi hakkında yakalama kararı

Konya merkezli 34 ilde örgütün TSK'ye yerleştirdiği ve kripto örgüt üyesi olduğu belirlenen, aralarında muvazzaf askerin de bulunduğu 70 kişi için yakalama kararı çıkartıldı.

Konya merkezli 34 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, örgütün Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) yerleştirdiği ve kripto örgüt üyesi olduğu tespit edilen, aralarında muvazzaf askerlerinde bulunduğu 70 kişi için gözaltı kararı verildi.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturmaları sürüyor. Bu kapsamında, daha önce yakalanan örgütün askeri personeli ve bu personele "mahrem imamlık" yaptığı tespit edilen kişilerin ifadeleri doğrultusunda, aralarında muvazzaf askerlerinde bulunduğu 70 kişi hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

TSK'de sözleşmeli personel olarak görev yaptıkları ve örgütün askeri kripto yapılanmasında yer aldıkları iddia edilen şüphelilerin, ortaokul ve lise öğrenimi sırasında örgütün "ışık evleri" olarak da bilinen öğrenci evlerinde yetişmiş, örgütün amaç ve ideolojisini benimsemiş, örgüte sadakatinden şüphe edilmeyen kişiler oldukları bilgisine ulaşıldı.

Şüphelilerin, FETÖ/PDY yönetimi tarafından kendilerine verilebilecek her türlü görevi yerine getirmeye hazır, "şakirtlik" seviyesi yüksek, üniversite tahsili sırasında dönemsel olarak başta talebe mesullüğü olmak üzere, askeri öğrenci abiliği yapmış kişiler olduğu öğrenildi.

Harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi (KOM) ekiplerince, Konya merkezli 34 ilde belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
Ne fetöymüş be ilmek ilmek işlemiş lan peki onlar böyle kılcal damarlara yerleşirken kim yönetiyormuş ülkeyi?
reco
@riderxrider reco yu görsen tek başına altına yaparsın inan bana :))
Diğer kamu kurum ve kuruluşlarındaki fetöcü ve pkklılara neden dokunulmuyor acaba, özellikle Ankara, İstanbul, Diyarbakır ve Mersin illerindeki kamu kuruluşları(bu illerdeki üniversitelerde çalışan memurlar dahil)
nedense hep siviller ya da askeriyeden fetöcüler, şu akepe ne kadar da sütten çıkmış ak kaşıkmış maşaallah içlerinde hiç fetöcü barındırmamışlar...
berat albayrak abilik yapmamış mi
fetö ile gerçekten mücadele edilse konya nın nüfusu bir kaç bine düşer
muhterem hoca efendi diyenler ülke yönetiyor.
@selcuk_kk Sen de hala burada yaşıyorsun fark ne ?
Eğer bu kadar adamı var da bu adamlar darbeyi yapamadıysa/yapmadıysa bunda bir iş var. Demekki darbeyi başkaları yapmış bunlarda seyretmiş. Aklıma başka birşey gelmiyor.
TÜM DEVLET MEMURLARI tek tek ilmek ilmek incelemeden geçirilmeli,daha sonra esnaf ve sanatkarlar,en sonunda tüm yurttaşlar mercek altına alınmalıdır.
akp evvela kendi içindeki fetö cüleri,başta tayyip erdoğan olmak üzere neden yakalamıyor?fetönün önde gideni,gülenin dizinin minderi değilmiydi tayyip erdoğan ha?
ne kadar çok yakalama olursa oylar okadar artar
Anlaşılan AKP damatlar aracılığı ile fetö ile anlaşamadı demek ki yıllar sonra tekrar fetö operasyonu yapıyorlar. Şimdiye kadar neredeydiniz 16 senedir devletin bütün imkanları elinizde, pek inandırıcı değil bu operasyonlar sadece muhalif olanlara seçim arifesinde baskı ve gözdağı mahiyetinde operasyon bunlar.
Akparti bu seçimde kendi içini temizler siz kendinizi bakın varsa reis aday etmez süpesi olanı dahi o tercübe sahibi
Bİ DE GERÇEK FETÖCÜ MİLLETVEKİLLERİNİ YAKASALAR ÇOK İYİ OLACAK,MİLLETTE RAHATLAYACAK
kendi içinizi ne zMan temizlyeceksiniz acaba
Bank Asyaya para yatıranlar iyi arastırılsın
yıllar sürse de sonunda temizlenecek bu nifak...
@hanifiozdemir AKP İÇİNDEKİLER DE Mİ?
Hele yakalananların dilleri bir çözülsün sıra Akşener e kadar gelir.
AAA YİNE İÇLERİNDE ASIL FETÖCÜ AKP Lİ SİYASİLER YOK... BUNLAR HEP FİGURAN... ÖYLE GÖREVDEN İSTİFA ETTİRİLMEKLE, SEÇ,İMLERDE ADAY GÖSTERİLMEMEKLE BU TEMİZLİK YAPILMAZ. MİLLETLE DALGA GEÇMEYİN.
Sümüklü meczup fetö nün hainleri enselendikçe ses buradaki kripto fetö çomarlarından geliyor.ayrıca pkk nın siyasi kanadı hdp nin yandaşları ve sonradan türeyen fetö yalakaları bunlara destek veriyor propogandasını yapıyor.Siber iyi çalışıyor ha.
SİYASİLERDEN NE ZAMAN BAŞLIAYACAK O KAHRAMAN SAVCILARIMIZ.
ŞİMDİ ARAKDAŞLAR BUTİP FETOCULARDAN ÇOKTU ONLARI ZATEN FETO BORSASINDAN SERBEST BIRAKTILAR BUNLARIDA YAKIN ZAMANDA FETO BORSASINDAN SERBEST BIRAKIRLAR PARA HER ZAMAN LAZIM BİR DE FETOCU OLMAYIPTA PARASI OLMADIGINDAN FETOCU OLARAK YATAN ÇOK İNSAN VAR ALLAH AFFETMİYECEK
Her ne hikmetse Konya ilinde sürekli operasyonlar yapılıyor. Vardır bir nedeni !!
şuna dikkat edelim 1936.dan sonra kurulmuş bir örgütle karşı karşıyayız öyle 5-10.senede bitmesi biraz zordur. fetonun askeri ayağı örgütlenmesinin bitişi biraz zor 1936.dan beri feto ve benzeri örgütlerin yuvalanmasının önü şimdi kesilmeye başlandı buda en az 25.yıl sürer tam temizlenmesede % 5.lerde kalır fakat burda yannızca feto ayağını görüyoruz abd-ab-.nin bence yannış burda siyonist ermeni yahudilerinin başını çektiğini 1980.darbesinden beri vardır. bu darbenin içindeki baş aktörlerinde en az 12.ayağı vardı bu ayakların kırılmadığını görüyorum. birde en önemlisi siyasi sivil ayakların.
siyasi ayak, siyasi ayak, siyasi ayak...
Diğer Haberler