HABER

Konya'da yemek söleni

KONYA (İHA) - 8. Konya Mutfağı Yemek Yarışması'nın, bu yıl Konya Büyükşehir Belediyesi ve Konya Lokantacılar Odası tarafından birlikte düzenleneceği bildirildi.

Konya Lokantacılar Odası Başkanı İsmail Sezer ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda yemek yarışmasıyla ilgili bir toplantı düzenledi.

Konya mutfağının birden çok kategoride ele alınacak kadar zengin olduğunu belirten Başkan Mustafa Özkafa, "Bu zenginliği Konya dışına hatta bütün dünyaya tanıtacak organizasyonlar yapmalıyız. Yemek yarışmasına sadece Konyalıları değil, Konya mutfağı dostlarını da bekliyoruz. Zengin bir yemek kültürüne sahibiz. Konya, zengin mutfağıyla Türkiye'nin en gözde mutfağıdır. En güzel yemekler, en pahalı malzemelerle yapılanlar değildir. Konya mutfağının en güzel yemeklerinden yaprak sarması son zamanlarda beğenilen ve tutulan ızgaradan daha ekonomik ve daha güzel aynı zamanda daha sağlıklıdır. Konya yemekleri, her yönüyle güzel ve sağlıklı yemeklerdir. Yarışmamıza Konyalı hanımları, lokantacılarımızı ve otellerimizi bekliyoruz" dedi.

Toplantıda verilen bilgiye göre, Büyükşehir Belediyesi ve Konya Lokantacılar Odası tarafından bu yıl 8.'si düzenlenecek olan yarışma, 1 Temmuz Pazartesi günü Fuar Kültür Merkezi yanında yapılacak. Ev Yemekleri, Lokanta Yemekleri ve Otel Yemekleri kategorisinde düzenlenecek yarışmada, çorbalar, tatlılar ve yemeklerin yarışacak. Dereceye giren yemeklerin sahiplerine ise; 1 tam altından yemek takımlarına kadar çeşitli ödüller verilecek.

Yarışmaya müracaatların ise; 1 Temmuz Pazartesi günü saat 17.00'ye kadar kabul edileceği belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön