HABER

Köpek balığı saldırısından yumruklarıyla kurtuldu

SİDNEY (İHA) - Avustralya'da köpek balığı saldırısına uğrayan adam, kolunu ısıran hayvandan yumruklarını kullanarak kurtuldu.

Scott Wright adındaki adam, dün akşam Sidney'deki Bondi plajında yüzerken aniden bir köpekbalığı saldırısına uğradı. Kolunu köpekbalığı ısıran Wright, mücadelesiyle balıktan kurtulurken kolunda diş izleriyle olayı atlattı. Wright, Channel Ten televizyonuna başından geçenleri şu şekilde anlattı: "Köpek balığı bana saldırdı ve kolumu ısırdı. Bir türlü kurtulamıyordum. Ben de onun burnunu yumruklamaya başladım. Bir an artık gidiyorum, öleceğim sandım".

Bunun Bondi plajında 70 senedir ilk köpek balığı saldırısı olduğu açıklandı. Plaj her gün binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor. Bondi'deki cankurtaranlar derin sularda köpekbalıklarını sık sık gördüklerini fakat bunların pek sahile yaklaşmadıklarını ifade ettiler. Bir cankurtaran da adama saldıran köpek balığının muhtemelen fazla büyük olmadığını söyledi. İsmini açıklamayan cankurtaran, "Muhtemelen köpek balığı büyük değildi. Büyük olsaydı kolu bırakmazdı" dedi. Wright, kolundan ameliyat olacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön