HABER

Köpek, çocuğun yüzünü parçaladı

İngiltere'de anneannesine ait köpeğin saldırısına uğrağayan 2 yaşındaki erkek çocuk ölümden döndü. Küçük çocuğun yüzüne atılan 200 dikişin izlerini ömür boyu taşıyacağı belirtildi.

Köpek, çocuğun yüzünü parçaladı

Olay, ülkenin güneybatısındaki Gloucestershire bölgesinin Andoversford kentinde meydana geldi. Annesi Lisa Mann ile birlikte anneannesini ziyarete giden Joshua Mann, burada babaanesinin İskoç çoban cinsi köpeğiyle oynamaya başladı. Normalde oldukça sakin ve ürkek olduğu vurgulanan İskoç çoban köpeğini severek okşayan Joshua, bir anda köpeğin saldırısına uğradı. Keskin dişlerini Joshua’nın çenesine geçiren vahşi köpek, küçük çocuğun yüzünü parçaladı. Anne ve anneannesinin yardımıyla son anda kurtarılan ve ölümden dönen küçük çocuk, derhal hastaneye kaldırıldı.

Köpeğin saldırısı sonucu çene ve ağzının büyük bir bölümü parçalanan, üst dudağında ve yanağında büyük yaralar oluşan Joshua’nın yüzüne 200 dikiş atıldığı ve tedavisinin devam ettiği belirtildi. Yüzüne atılan dikiş izlerini ömür boyu taşıyacak olan Joshu'nın tedavisinin hastanenin plastik cerrahi servisinde devam edeceği ifade edildi. Lisa Mann,oğlunun babaannesinin köpeğini okşadığı sırada saldırıya uğradığını söyledi.

Gözü yaşlı anne, Joshua'nın başına gelenlerin hiç kimsenin başına gelmesini istemediğini vurgulayarak, köpeklerin başı boş bırakılmaması ve gözetim altında tutulması gerektiğini ekledi. Polis, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü, saldıran köpeklerin kuduz olup olmadığının araştırıldığı bildirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön