HABER

Köpeklerle birlikte çöp evde yaşıyordu! Hastaneye kaldırdılar

Adana'nın Ceyhan ilçesinde çöp evde kedi ve köpeklerle birlikte yaşayan Ebru Sönmez, ambulansla hastaneye kaldırıldı. 6 yıldır çöp evde yaşadığı öğrenilen Sönmez'in yakınları yetkililerin 31 yaşındaki kadına sahip çıkmasını istedi.

İlçeye bağlı İnönü Mahallesi, 750 sokak üzerindeki eski bir evde yaşayan Ebru Sönmez'in, 6 yıl önce kardeşi Suat Sönmez'i trafik kazasında kaybetmesinin ardından psikolojisinin bozulduğu iddia edildi. Sönmez’in teyzesi Şefika Şahinkuşu, Ebru’nun kendisini eve kapatıp kimseye kapıları açmadığını, kedi ve köpeklerle birlikte yaşadığını, uzun süre temizlik yapılmaması nedeniyle evin adeta çöp eve dönüştüğünü belirtti.

TADİLAT VE TEMİZLİK İÇİN YARDIM BEKLİYORLAR

Şefika Şahinkuşu, yeğeni Ebru Sönmez’in 4 yıldır dışarıya çıkmadığını, kimseyle konuşmadığını ve insanlarla diyaloğu olmadığını söyleyerek, “Ebru’ya parayı getirip pencereden kendisine atarken, beni ölümle tehdit ediyordu. Kapıyı kilitleyip açmıyordu. Kendisine bıraktığım parayı komşuların çocuklarına verip bakkala gönderiyordu ve ekmekle süt aldırıyordu. Bakkaldan aldığı ekmek ve sütü kedi köpeklerle birlikte yiyordu, uzun uğraşlar sonucunda savcılık talimatıyla polis eşliğinde içeri girerek Ebru’yu hastaneye kaldırdık. Eve girdiğimde gözlerime inanamadım, çöp evde hayatta kalması mucize” dedi.

Şahinkuşu, kapı açıldığında çöp evin içinde kedi ve köpeklerin dışkıları ile karşılaştıklarını, çöp halindeki evin temizliği ve tadilatı için devletten yardım beklediklerini ifade etti.

İnönü Mahallesi Muhtarı Kadir Çalışkan ise devletin de desteği ile bu Ebru'ya sahip çıkacaklarını kaydetti.

61a2d94a9b968f63d5526661d19434b8

BABASI YILLAR ÖNCE TERK ETMİŞ

Ebru Sönmez hastaneye kaldırıldıktan sonra evi kendi imkanları ile temizlemeye çalışan Şefika Şahinkuşu, Ebru’nun yıllar önce evi terk eden babası Feyzi Sönmez’e yazdığı 6 sayfalık mektubu buldu. Evle beraber tüm eşyaların ve resimlerin yıprandığı gözlenirken, günlüğün arasında bulunan ve yıpranmayan mektup okuyanları ağlattı. Babasının yokluğunda yaşadığı yalnızlığı ve sıkıntıları mektubunda dile getiren Ebru, mektubunun sonunda, “Bir gün senden önce ölürsem varlığımdaki yokluğum değil, yokluğumdaki varlığım incitmesin seni. Ben bu acıyla her gün öldüm, en büyük düşmanım sensin, Allah bu acıyı düşmanımın başına vermesin” yazdığı gözlendi.

73ef450c289afd65fdf9e7129f4e436c

c479bbed56d913f48599d5c55591a933

370978fb111f781b74fef3358a24bb5c

6ad008a05c274fb2702b18110fb2e24a

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Belediye Başkanı Kaymakam sorumlu müdürler lütfen vicdan ve merhamet empati duygunuzu yitirmeyin. Düğünlere davetlere zengin iş adamları ile toplantılarınızdan 2 saatinizi ayırıp tebdili kıyafet ve korumasız olarak sokakları dolaşın Bu mahalle merkez mahalle. Bu mahalledeki yaşanmışlıktan bihaber olan köylerdeki yaşamışlıklardan nasıl haberdar olur
Öğrenciler olmasaydı okul ne güzel idare edilirdi diye bir söz vardı İşte bu yardıma ihtiyacı olmayan vatandaşlar da olmasaydı ilçe ne güzel yönetilirdi.
Millet devletin ayağına değil Devleti yönetenler milletin yanına gidecek diye bir ilke vardı Ne oldu? Şimdiden yazayım komşu akraba değil devleti idare edenler uyumamalı gözünü kapatmamalı Hazreti Ömer gibi olmalı olmaya da mecburdur. Çünkü o ilçenin emiri kaymakam ve belediye başkanıdır Hem emir olup hem bize bildirilmedi ya da akraba komşu bahanesine sığınmak SİZİ EMİR OLMANIN SORUMLULUĞUNDAN kurtarmaz
Geri Dön