Köprüden atladı, polis son anda yakaladı

Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde eşiyle tartışan Z.K., 30 metre yükseklikteki köprüye çıkarak intihar girişiminde bulundu. Olay yerine giden polislerin ikna girişimine rağmen kendini boşluğu bırakan Z.K.'yı polislerden biri elinden diğeri de saçından yakaladı. Polislerin elinden kurtulmaya çalışan genç kadın, havada 2 dakika verdiği intihar mücadelesinin sonunda köprüden indirilebildi.

Andırın-Göksun Karayolu'nun üzerindeki asma Şehitler Köprüsü'nde eşiyle tartışan Z.K., intihar etmek istedi. Genç kadını köprüde görenlerin ihbarı üzerine bölgeye polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kimseyi yanına yaklaştırmayan Z.K., yaklaşık 30 metre yüksekliğindeki köprünün halatlarından tutarak ölmek istediğini söyledi. Yarım saat boyunca kimseyi yanına yaklaştırmayan genç kadın, tüm ikna çabalarına olumsuz yanıt verdi. İsmi açıklanmayan eşi de olay yerine gelerek Z.K.'yı ikna etmeye çalıştı ancak o da sonuç alamadı.

intihar-girisini

POLİSLERDEN BİRİ KOLUNDAN, DİĞERİ SAÇINDAN TUTTU

Z.K. daha sonra köprüden sarkarak kendini boşluğa bırakmak istedi. Tam bu sırada bir polis memuru koşarak kadının kolunu havada yakaladı. Bir başka polis de hemen arkadaşının yardımına koşarken, kadın da tamamen kendini boşluğa bıraktı.

intihargirisimi

2 DAKİKA POLİSTEN KURTULMAK İÇİN MÜCADELE VERDİ

Boşlukta polislere direnen Z.K., bir kolunu polisin elinden kurtardı. Diğer polis ise genç kadının tüm çabalarına karşın elini sıkıca tutarak bırakmadı. Ardından köprüde bulunan polisler ve vatandaşlar Z.K.'nin kolunu bırakmayan polise destek olarak yaklaşık 2 dakika boyunca atlamakta direnen genç kadını yukarı çektiler. Kurtarılan Z.K., itfaiyenin uzattığı merdivene alınarak indirildi. Z.K., olay yerinde hazır bekleyen ambulansla Andırın Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
polislik ülkemizde gerçekten çok kutsal çok zor ve de çok vefasız bir meslek... kaç insan bu olayı deneyimler ki? ama düşünsene koca kızı havada yakalayıp hayata döndürmüşsün ama beş dakika sonra biri yediği ceza için sana arkandan küfür etmiş...
Gözlerim yaşardı. Siz halkın polisiydiniz. Halktan biriydiniz. Uzun zaman oldu polislerin halktan biri gibi görmeyeli. Tebrikler Türk Polis Teşkilatı. Her zaman sizi böyle görmek isterim.
Ya düşseydi o polislerin psikolojisi ne hale gelirdi uykuları kaçardı...
Bu kadar geniş iş potansiyeli olan bir meslek daha yoktur. polis Memur değildir kim ne derse desin
polislik ve askerlik aynı mantıktadır yaş ile emekli olunmaz herkes belirli bir yıl çalışıp emekli olmalı yıpranma payı nerde kaldı
Ben yalnışmı görüyorum ? Biri bana yalniş gördüğümü söylesin lütfen O 1 dakika önce ölümün eşiğinden dönmüş kendi canına kastedicek kadar derdi sıkıntısı olan insana,kim bilir neler yasadida nasıl bir psikolojide`de kendi canına kıyıcak kadar ömründen vazgemiş insana polisler kelepcemi takti ? Bu doğru olamaz.. inanamiyorum ( PeS ) Gercekten pes artık.Kimse bana kacma olasiliği oldugundan dolayı taktık demesin! Kimse! 3 Tane polis memurumuz bir kızı tutamayip elinden kaciricaksa eğer zaten hemen imzasını atip biraksin bu teşkilati.. O kelepçe O Kıza Değil Tüm Türkiye`Takılmıştır.. Saygılar.
@carpecarpediem ya boş yapma ne alakası var ya..polis orda hayatını kurtardıgı ıcın sukretmıyosunda kalkmıs neler dıyosun...polis asker düşmanı seni....senın gıbılerı cok ıyı bılırız..
@carpecarpediem polise işine sen mi öğretiyorsunuz.polisler ne yaptığını iyi bilir den ne dediğini bil yeter..
polisin yıpranma payı geri gelsin 35 yıl çalışılmaz
polisimize helal olsun, bir can kurtardılar. Asıl mesele şu o kandıncağız neler yaşadıki o duruma geldi, tamam kurtardık deyip evine göndermek o kadını tekrar ölüme göndermek demektir inşallah plisimiz kadar duyarlı doktorlarımız çıkarda kadının ruhsal durumunu düzeltip öyle evine gönderirler.
kırmızılı adamın yanındakı fırsattan yararlanma gibi son hamleye bakıyorum taciz var gibi sanki ? yada ben yanlış anlamış olabilirim . bu arada polis arkadaşları tebrik ederim ayrıca kadının eşine gelince nasıl bir varlıksın sen bu kadını buhale getirdin ?
@81arif BENCE İNSANLIK VAR
TÜRK POLİSİ..... HELAL OLSUN SİZE...
o yukarda tutana polise helal olsun kesin maaş ikramiyesi alması gerekir köprü öyle piski kavramak çok zort tamamen bnilek gücü ile tutmak gerek kadın hiç olmasa 60 kilodur hakşkaten süper iş becermiş helal olsun bilekten tutmak kolay değildi
YAZIK BİR KADINI O HALLERE DÜŞMEŞİ ÇIK KÖTÜ ORDA O KADINA YARDIM EDENLERİDE TEBRİK EDİYORUM BAZI YORUMCULAR YARDIMINIZDAN BİLE TACİZ ARAMIŞ İŞTE ÜLKE BÖYLE ÜLKE OLDU İYİLERDE VAR SAPIKLARDA
O demirler kıçına girseydi daha iyiydi yaptığın şovdan memnun kalmış mı acaba... Eğer bir insan kendisini öldürmek istiyorsa öldürür... sağa sola haber etmez böyle şovlarla...
Diğer Haberler