HABER

Köprüyü kilitleyen eylem!

Boğaziçi Köprüsü'ne gelen bir grup TEKEL işçisi, kendilerini zincirleyerek eylem yaptı. İşçiler eylem nedeniyle köprü trafiği kilitlendi.

Köprüyü kilitleyen eylem!

Köprüye gelen Çevik Kuvvet ekipleri, zincirleri tek tek keserek işçileri gözaltına alırken, bayan protestocular güvenlik güçlerine uzun süre direndi.

[

****](http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/bogazici-koprusu-nde-zincirli-tekel-eylemi-tekel-iscilerinden-koprude-zincirli-eylem/5053/124614/)

TEKEL işçilerinden oluşan yaklaşık 60 kişilik grup, öğle saatlerinde otobüslerle Boğaziçi Köprüsü'ne geldi. Otobüslerden inen işçilerin bir kısmı, koşarak kendilerini köprü korkuluklarına zincirledi. "Boynumuzdan bu zinciri kırıp atacağız" sloganları atan TEKEL işçilerinin eylemi nedeniyle köprüde trafik durma noktasına geldi.

Bayanların da yer aldığı eylem nedeniyle köprüye çok sayıda Çevik Kuvvet ekibi geldi. İşçiler, haklarını alana kadar eylemi sürdüreceklerini belirtirken, Çevik Kuvvet ekipleri grubun eylemini sora erdirmek için harekete geçti. Ekipler, zincirleri tek tek keserek işçileri gözaltına almaya başladı. Bu sırada korkuluklara zincirli bulunan bayan işçiler, polise direndi. "Ölmek var, dönmek yok" diye bağıran bayan protestocular, güvenlik güçlerini uzun süre uğraştırdı. Bayan protestocuları, erkek işçiler de

eylemi sona erdirmeleri konusunda uyardı. Kadın protestocular bu sırada, "Bize erkek polis dokunamaz, kadın polis istiyoruz" diye bağırdı. Uyarılara rağmen eylemi sona erdirmeyen bayan işçiler de, zincirlerin kesilmesinin ardından gözaltına alındı. Gözaltına alınan yaklaşık 60 işçi, ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Köprü trafiği, eylemin sona ermesinin ardından normale döndü.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön