HABER

Kör olan kızını istemedi

Minik Sevinç'in annesi Feriştah Baylan'ın, "O artık kör oldu. Ona bakamam, ilgilenemem. Diğer çocuğumla zor başediyorum. Kör bir çocuk istemem" demesi, duyanları şoke etti.

Kör olan kızını istemedi

Muğla'nın Kavaklıdere İlçesi'ne bağlı Çamlıbel Beldesi'nde yediği dayak sonucu kör olan 15 aylık Sevinç Baylan'ın dramı yürekleri dağladı.

Devlet korumasına alınan minik Sevinç'in annesi Feriştah Baylan'ın, "O artık kör oldu. Ona bakamam, ilgilenemem. Diğer çocuğumla zor başediyorum. Kör bir çocuk istemem" demesi, duyanları şoke etti.

Geçen 25 Kasım'da, ziyaretine gelen dedesi Tahsin Baylan tarafından vücudundaki morluklar farkedilerek Çamlıbel Sağlık Ocağı'na götürülen Sevinç Baylan, ilk müdahalenin ardından önce Yatağan Devlet Hastanesi'ne ardından da durumu ağır olduğu gerekçesiyle Muğla Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Burada yoğun bakıma alınan minik Sevinç'in tedavisinin 10'ncu gününde iki gözünün birden kör olduğu anlaşıldı. Geçen Cuma günü tedavisi tamamlanan Sevinç bebek, Muğla'daki Vali Hüseyin Aksoy Çocuk Yuvası'nda devlet korumasına alındı.Ancak küçük kızın dramı bununla da kalmadı. Daha öncede bir çok kez dövüldüğünü ileri sürülen talihsiz bebeğin mahkeme kararıyla kendisinden alınmasına sessiz kalan annesi Feriştah Baylan'ın (27), "O artık kör oldu. Ona bakamam, ilgilenemem. Diğer çocuğumla zor başediyorum. Kör bir çocuk istemem" demesi duyanların şoke etti. Kızını kendisinin dövmediğini ileri süren Feriştah Baylan, "Oğlum Erdem kıskanarak kardeşini itti. O da başını duvara çartı" diyerek kendini savundu. Baylan, psikolojisinin bozuk olduğu iddialarına ise kabul etmeyerek, "Beş yaşındayken menenjit nedeniyle beyinden ameliyat olmuşum. Ancak, sağlığım ve akli dengem yerinde" dedi.

KAYINVALİDESİ SUÇLADI

Üç çocuk, sekiz torun sahibi Fatma Baylan (57) ise gelininin sözlerine tepki gösterdi. 12 gün boyunca torunu Sevinç'in başında refakatçi olarak kaldığını belirten Fatma Baylan, buradaki hasta yakınlarının gelininin kendilerine kızı Sevinç'le ilgili olarak Bu kız doğduğunda ona hiç bakmak istemedim. Hiç emzirmedim. İlgilenmek de istemiyorum' dediğini anlatıklarını iddia etti. Gelinin daha önce de torunlarını dövdüğünü anlatan kayınvalide Baylan, şunları söyledi: "O zaman sorduğumuzda kıskançlık nedeniyle ağabeyinin dövdüğünü söyledi. Biz de bunun üzerine Sevinç'in beşiğini, ağabeyi yetişmesin diye tavana astık. Ancak, bir süre sonra Sevinç'in yüzünde yine morluklar olduğunu gördük. Bu defa da bizeAğabeyi, televizyon kumandasını beşiğe fırlattı' dedi. Çocuklarını dövdüğü gerekçesiyle daha önce bir kaç kez jandarmaya ifade de verdi."Feriştah Baylan'ın eltisi Raziye Baylan da, Sevinç bebeğin daha önce bir kaç saatliğine kendilerinde kaldığını anlatarak, "Bezini değiştirmek istediğimde diz kapakları ve bacaklarında morluklar olduğunu gördüm. Annesine sorduğumda, `Haberim yok. Çocuğu siz dövdünüz' diyerek, bizi suçladı. Zaman zaman böyle tutarsız davranışları oluyordu" dedi.

`GEREKİRSE EŞİMİ BOŞARIM'

Bir mermer fabrikasında işçi olarak çalışan Baba Ergün Baylan ise çocuğunun kendilerinden alınmasına üzüldüğünü söyledi. Çocuğunun kendisine geri verilmesi halinde gerekirse eşini bile boşayabileceğini ifade eden Baylan, "Doktorlar kızımın gözlerinin artık görmesinin mümkün olmadığını söyledi. Ancak, vücudundaki darp yaralarıyla ilgili tedavisi zaman zaman yapılıyor. Onun yokluğuna alışamadım" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön