HABER

Kordsa Global, Çin'e ilk adımını atıyor

İstanbul -(AA) Sabancı Holding iştiraki Kordsa Global'in, Çin'de faaliyet gösteren ABD menşeili Invista Grubuna ait olan 20 milyon dolar ciroya sahip, IQNE Qingdao Nylon Enterprise Limitedin yüzde 99,5 oranındaki hissesini satın almasına ilişkin anlaşmaya varıldığı bildirildi.

Sabancı Holding'den yapılan açıklamada, Kordsa Global'in iştiraki olan Kordsa Mauritus tarafından yürütülen satın alma sürecinin, gerekli izinlerin alınmasıyla tamamlanacağı kaydedildi.

Sabancı Holding Lastik, Takviye Malzemeleri ve Otomotiv Grup Başkanı Turgut Uzer, bu satın almanın, Kordsa Global'in Uzak Doğu pazarına üretici olarak girişi için atılmış ilk adım olacağını ifade etti.

Kordsa Global'in Çin'deki ve Uzak Doğu'daki operasyonlarını büyüterek devam ettirmekte kararlı olduğunu vurgulayan Uzer, açıklamasında şöyle dedi:

"Hedefimiz, Çin'in Qingdao bölgesinde faaliyet gösteren fabrikada üretilen naylona ek olarak, Uzak Doğu'da PET HMLS üretimini de gerçekleştirmektir. Kordsa Global bu kapsamda, uzun süreli yeni işbirlikleri için görüşmelerini sürdürmektedir."

Uzer, kısa süre önce ABD Laurel Hill fabrikasının ek tesislerini faaliyete geçirdiklerini kaydederek, global düşünen ve öyle çalışan bir grup olduklarını, iş neredeyse, müşteri neredeyse orada olacaklarını daha önce söylediklerini belirterek, bu satın almanın bu vizyonun önemli bir göstergesi olacağını dile getirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön