Korgeneral ile DTP'li başkanvekilinin ilginç diyaloğu

Diyarbakır'daki 18 Mart Şehitleri Anma Günü törenlerine geç gelen Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İhsan Uğur'a Vali Hüseyin Avni Mutlu ile 2'inci Hava Kuvvet Komutanı Korgeneral Rasim Arslan tepki gösterdi.

Vali Mutlu, DTP'li Belediye Başkan vekili Uğur'a, "Saat kaç neden geç kaldın programa?" diye sorunca, "Saatim durmuş sayın valim" cevabını aldı. Bunun üzerine Korgeneral Arslan'ın "Onların saatleri başka şeyler için çalışıyor. Bu tür programlarda duruyor" dedi.

Diyarbakır'daki 18 Mart Şehitleri Anma Günü, Hava Şehitliği'nde başlayan törenlerle kutlandı. Tören alanına Vali Hüseyin Avni Mutlu, 2'inci Hava Kuvvet Komutanı Korgeneral Rasim Arslan askeri ve sivil ekran gelerek yerini aldı. Ancak törene yurtdışında bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in yerine katılacak Başkan Vekili İhsan Uğur'un yeri boş kaldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Hava Şehitliği Anıtı'na ilk çelengi Vali Hüseyin Avni Mutlu, adından da Korgeneral Rasim Arslan koydu. Ancak törenin başlamasından 20 dakika geçmesine rağmen, belediyeninin çelengini koyacak yetkili olmayınca iki zabıta çelengi anıta koymak üzereyken gelen Başkan Vekili İhsan Uğur, son anda yetişip çelengi koydu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İhan Uğur, tören alanındaki yerini aldıktan sonra Vali Hüseyin Avni Mutlu'nun tepkisiyle karşılaştı. Vali Mutlu, "Saat kaç neden geç kaldın programa?" diye sorunca, "Saatim durmuş sayın valim" cevabını aldı. Bunun üzerine Korgeneral Arslan'ın "Onların saatleri başka şeyler için çalışıyor. Bu tür programlarda duruyor"dedi. Törenden sonra açıklama yapan Uğur, Valilik Özel Kalem Müdürlüğü'nün zamanı kendilerine yanlış verdiğini öne sürerek, Nevruz kutlamasıyla ilgili bir toplantıda olduğunu ve bu nedenle geç kaldığını söyledi. Çelenk koyma töreninin ardından şehitler içinde 3 el saygı atışı yapıldı. Daha sonra törene katılanlar daha sonra şehitlerin mezarlarına karanfil bıraktı.