Korolar Mersin'de buluşacak

18. Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında gerçekleştirilecek 20. Nevit Kodallı Çoksesli Korolar Şenliği'ne 52 koro ve binin üzerinde korist katılacak

MERSİN (AA) - Bu yıl 18'incisi düzenlenen Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında gerçekleştirilecek 20. Nevit Kodallı Çoksesli Korolar Şenliği'nde 52 koro ve binin üzerinde korist bir araya gelecek.

Festival komitesinden yapılan açıklamaya göre, ünlü piyanist kardeşler Güher ve Süher Pekinel ikilisinin 10 Nisan'da verdiği konserle başlayan festival çeşitli etkinliklerle devam ediyor.

Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında Türk besteci Prof. Dr. Nevit Kodallı adına 26 Nisan'da başlayacak ve ücretsiz gerçekleştirilecek şenlikte, 52 koro ve binin üzerinde korist kentte misafir edilecek.

Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde gerçekleştirilecek şenlik kapsamında, 27 Nisan'da çeşitli konserler olacak.

Korolar, 28 Nisan Pazar günü saat 06.00'da ise Soli Pompeiopolis Antik Kenti’nde özel bir konser verecek ve şarkılarıyla güneşin doğuşunu karşılayacak. Konser sonunda ise katılımcı korolar "Ağacın Türküsü" eserini hep birlikte seslendirecek.

Şenlik, aynı gün saat 10.00’da Mersin Üniversitesi Yenişehir Yerleşkesi Nevit Kodallı Salonu’nda düzenlenecek atölye çalışmasıyla sona erecek.

Üç gün süren şenlikte toplam 15 oturumda 52 koro yer alacak.

Çeşitli etkinlik, gösteri ve konserlerin yer aldığı Mersin Uluslararası Müzik Festivali, 2 Mayıs'a kadar sürecek.