HABER

Koronavirüs sonrası kamp, karavan ve bungalov tesislerine yoğun talep

Türkiye'nin turizmde öncü ili Antalya'da koronavirüs sonrası için hazırlıklar devam ediyor. Özellikle kamp, karavan ve bungalov tarzı tercihlerin yapılması beklenen yaz sezonunda Kemer ve Manavgat'taki işletmeciler de aynı görüşü paylaşıyor. İşletmecilere göre, bu yıl yaz tatilinde yeni trend büyük otellerde değil, kamp, karavan ve bungalov tarzı tatillerle kendini gösterecek.

Koronavirüs (covid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirlerde normalleşme sürecine girilirken, turizmciler de sezon hazırlıkları yapmaya başladı. Turizmin başkenti Antalya'da da 5 yıldızlı otellerin yanı sıra kalabalıktan uzak kamp ve çadır tatili yapmak isteyenler için Kemer ve Manavgat bölgelerinde sezon hazırlıkları hız kazandı. Kemer ilçesinin dünyaca ünlü Çıralı sahiline sahip Ulupınar Mahallesi'ne bağlı Çıralı mevkiindeki bungalov ve kamp alanı işletmecileri sezondan umutlu. Çıralı'daki turizmiler, bölgenin tamamında sadece bungalov işletmelerin ve kamp alanlarının olması dolayısıyla özellikle koronavirüs sonrası daha fazla tercih edileceği konusunda hemfikir. Çıralı'daki işletmeciler bungalovların sosyal mesafe kurallarına uygun olması ve işletmelerin alan büyüklüğü dolayısıyla da tercih sebebi olacağı görüşünde.

'TURİSTLER BUNGALOVLARI TERCİH EDECEK'

Ulupınar Mahalle Muhtarı ve Ulupınar Çevre Koruma ve Geliştirme İşletme Kooperatifi Başkanı Habip Altınkaya, normalleşme süreciyle birlikte Çıralı'da da turizm sezonuna 'merhaba' demek için hazırlık yapıldığını söyledi. Çıralı'nın sosyal mesafe kurallarına uygun bir yer olduğunu belirten Altınkaya, "Odalarımızın sosyal mesafeleri çok açık. Burası yüzde 90 bungalov yapı evleriyle beraber turizm yapılmakta. Bu evler kendiliğinden bağımsız odalar halindedir. Burada kalan insanların birçoğu birbirleriyle çok yakın bir şekilde iletişim kurmamaktadır. Bu nedenle biz artık yeni bir turizm alanı oluşturmaya başladık. Büyük otelleri, kalabalık alanları insanlar artık tercih etmeyecek. Biz öyle tahmin ediyoruz. Böyle güzel, şirin beldede çok kalabalık olmayan tatil alanlarını tercih edecekler. Onun için de inşallah Çıralı'da güzel bir turizm sezonunu umut ediyoruz" dedi.

'350 TL'DEN 2 BİN TL'YE KADAR ODALAR VAR'

Çıralı'daki yaklaşık 18 bin yatak kapasitesinin 7 bine yakınının bungalov olduğunu kaydeden Habip Altınkaya, "Büyük olasılıkla Çıralı'ya talep olacağı için fiyatlarda biraz farklılıklar olabilir. Bizde günlüğü 350 TL'den 2 bin TL'ye kadar odalar var. Odanın kalitesi, kalma sayısı, deniz uzaklığı, fiyatları değiştirebiliyor. Bunun haricinde çadır ve karavan alanlarımız da var. Karavan ve çadır alanlarımızda da fiyatları da kişi başı 50 TL'den başlıyor. Onun da tabii ki denize uzaklığı ve alanlarla da fiyat değişikliği olabiliyor" diye konuştu.

'BİZ ZATEN YILLARDIR İZOLE ŞEKİLDE YAŞIYORUZ'

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Çadır zeminine 50 TL istiyor, küçücük bungalov da 350 TL'den başlıyormuş, daha düzgün yerler 2 bine kadar çıkabiliyormuş. Allah gözünüzü doyursun, ne diyeyim.
bundan iki sene önce olimpos yakınlarında çıralıda sessiz sakin kimsenin olmadigi bir yere ailemizle cadir kuralim dedik. ertesi gun zabitalar gelip kovaladi. neymis icerde cadircilar varmis bi dunya para verip o cadirlarda kalabilirmisiz. cadirlarida bir gorun hepsi dipdibe. sessiz sinema oynayin yani cadirinizda.
peygamber efendimiz hz.MUHAMMED S.A.V..demişki tartıda hile yapmayın.tartı sadece terazi değil,ALLAH;tan korkun kuldan utanın..
400ile 2binnnn arası yıh be.. Yüzüne gözüne dursun.. Fırsatçılar ülkesi...
Geri Dön