HABER

Koronavirüs sürecinde nefes aldıracak 19 eşsiz rota

Pandemi sürecinin tüm dünyada turizm alışkanlıklarını değiştirmesi bekleniyor. Pek çok sektörü derinden etkileyen pandemi süreci sonrası yeni normale göre şekil alınmaya başlandı. Eve kapananların tatil planı yapmaya başladığı şu günler ekoturizminin daha çok ilgi görmesi bekleniyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, “Doğaya duyarlı bir seyahat olarak nitelendirdiğimiz ekoturizm, son yıllarda yaşanan iklim değişiklikleri ve doğal kaynakları koruma bilincinin artmasıyla tüm dünyada ve ülkemizde ilgi görüyor. Pandemiden dolayı yaşadığımız izolasyon süreci önümüzdeki dönemde ekoturizmi daha da büyütecek. OGM olarak vatandaşlarımıza konaklayabilecekleri, yürüyüş yapıp, bisiklet sürebilecekleri, çocukları ile doğayı keşfedebilecekleri tüm Türkiye genelinde 19 adet eşsiz ekoturizm güzergahı ve toplamda 350 km’lik yürüyüş ve bisiklet parkuru kazandırmak için çalışıyoruz” dedi.

Çevreyi koruyan ve yerel halkın refahını gözeten bir seyahat olarak nitelendirilen ekoturizm, değişen iklim koşulları, kuraklık ve doğal kaynakların her geçen gün azalmasından dolayı son yıllarda tüm dünyada daha fazla ilgi görmeye başladı. Türkiye’de de Orman Genel Müdürlüğü tarafından uzun süredir üzerinde çalışılan bu alternatif turizm, 7’den 77’ye herkese doğa içinde konaklama, yürüyüş ve bisiklet rotaları ve doğal habitatı keşfetme imkanı sunuyor.

Türkiye’nin tümünü kapsıyor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön