HABER

Koronavirüs tedavisi için ilaç üreten Japonya 'sotrovimab'a onay verdi

Koronavirüs tedavisi için ilaç üreten Japonya, hafif semptom gösteren hastaların tedavisi için ilacın kullanımını onayladı. İngiliz ilaç firması GlaxoSmithKline'in de koronavirüs ilacı "sotrovimab"in etkilerini ve güvenliğini incelediği öğrenildi.

Koronavirüs tedavisi için ilaç üreten Japonya 'sotrovimab'a onay verdi

Heyetin tavsiye kararı sonrası Bakanlık, "sotrovimab" ilacının hafif semptom gösteren Kovid-19 hastalarının tedavisinde kullanılmasına yeşil ışık yaktı.

Kovid-19'u etkisizleştiren antikor içerdiği bilinen ve damar içinden uygulanan "sotrovimab" oksijen desteğine ihtiyaç duymayan hastaların tedavisinde kullanılacak.

ÖLÜM RİSKİNİ DÜŞÜRDÜ

NHK, deniz aşırı klinik testlerinde ilacın, hastaneye kaldırılma ve ölüm risklerini yüzde 79 oranında düşürdüğünü aktardı.

KORONAVİRÜS ANTİKOR KOKTEYLİ KULLANILIYORDU

Japonya'da temmuz ayı sonunda Kovid-19'a karşı antikor kokteylinin ülke içi kullanımına onay verilmişti.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
HEP DÜZMECE İŞLER ALLAH SONUMUZU HAYREYLESİN
japonlarda her ilde universite yok.yurt yok.dünyada birinci degiller ama onlar bile ilacini buldu.biz dunyada birinciyiz ama ....biz anc lf olsun diye boş boş övünüyoruz.en baştan en alta kadar...bizden bir cacık olmaz..
@fuat_karatas_1930 her ilde üniversite olsa ne yazar adam gibi eğitim olmadıktan sonra
bakalım nereye kadar gidecek bu iş. hergün bir yenisi çıkıyor. tıpkı bir üst modeli çıkan telefonlar gibi . hangisine yetişeceğimizi şaşırdık
Geri Dön