Koronavirüse karşı sosyal mesafeli bank ürettiler!

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemlere bir yenisi de Bursa'nın Kestel Belediyesi'nden geldi. Belediye tarafından üretiler 'sosyal mesafeli banklar' vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Hizmete sunulduğu günden bu yana boş kalmayan banklarda kimi arkadaşı ile sohbet etmeyi tercih ederken kimi ise gazete ve kitap okudu.

Korona virüs salgını sebebiyle Sağlık Bakanlığı tarafından alınan tedbirlere belediyeler de yaptığı çalışmalarla destek veriyor. Bunlardan bir tanesi de Bursa’nın Kestel Belediye tarafından vatandaşın beğenisine sunuldu.

İLGİYLE KARŞILANDI

Kestel Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından belediyeye ait marangozhanede hazırlanan sosyal mesafeli banklar, ilçe merkezindeki park alanına yerleştirildi. Vatandaşların büyük ilgisini çeken banklarda kimi arkadaşı ile sohbet ederken, kimi ise gazete ve kitabını okudu.

İlk olarak otobüs durakları ve ilçe meydanına koyulan bankların sayısı, tedbirler ve talepler kapsamında arttırılacak. İki kişinin oturacağı banklardaki oturaklar arası 1,5 metre olarak ayarlanırken, salgın sonrasında normal banklara dönüştürülebilecek.

Sosyal mesafeli bank büyük ilgi görüyor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
saçma sapan işler, anca israf. hastalık bitene kadar dışarıda oturmayıversinler!
ayrı ayrı iki oturak olsaydı ya.
Bu millet herşeye muhalefet yararlı zararlı diye bakılmaksızın direk muhalefet
@cagla_caykus_1989 Iyiki muhalafet partisi var.. olmasydi senin bacaginda su an don olmazdi... bazi seyleri muhalefet aciga cikariyoda iktidar geri vites yapiyo... Ama insallah muhalefetin sayesinde kurtulucaz bu duzenden.. saygilar..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler