Koronavirüse karşı üretiyorlar! 15 gün sonra piyasaya sürülecek

Tokat'ta kimya bölümü öğretmen ve öğrencileri, koronavirüse karşı özel dezenfektan üretiyor. Koronavirüse karşı il genelindeki okullarda kullanılmak üzere hazırlanan karışım Tokat Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde hazırlanıyor.

Tokat Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kimya bölümü öğrencileri, 4 ay önce kurulan atölyelerinde koronavirüse karşı özel dezenfektasyon malzemesi üretimi yapıyor. Hipoklorit ve saf suyun karışımı ile elde edilen dezenfektan madde üretilerek il genelinde bulunan okulların dezenfekte edilmesi sağlanıyor.

Koronavirüse karşı özel karışım hazırlıyorlar

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
allah akıl fikir versin bunu üretmek için dahi olmaya gerek yok içinde alkol barındıran herşey aynı işi görüyor en ucuzu kolonya ...
Arkadaşım kolonya tavan yaptı :) ne ucuzu...
@furkan_inceler_1986 bu uretilen el twmizligi kisisel hijyen icin degil yuzey dezenfektasyonu icin. asil allah sana akil fikir versin.
gercekten sağlık içinmi viral durumlarda virüs etkisizkalıyormu deneme yapılmış mı yoksa reklamsal ve ticari amaç mı güdülüyor açıklamaları ürettiklerinin ne kadar etkiliolduğuınu bilimsel olarak açıklamaları gerekir
15 gün sonra zaten kendiliğinden gündemden düşecek,sanırım ona göre ayarladiğiniz belli.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler