Koronavirüse rağmen yapılan nişanın faturası ağır oldu

Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde, 45 kişinin koronavirüse yakalanmasına neden olan nişan törenine katılan 25 kişiye, 85 bin 860 lira idari para cezası kesildi.

Afşin'in kırsalındaki bin 600 nüfuslu Hüyüklü Mahallesi'nde, Özarslan ve Demir aileleri arasında 27 Nisan'da nişan töreni yapıldı. Nişana katılanlardan birinin rahatsızlanarak gittiği Afşin Devlet Hastanesi'nde yapılan yeni tip koronavirüs testi pozitif çıktı. 2 gün sonra aynı aileden 4 kişinin daha test sonucunun pozitif çıktığı belirtilirken, hastaların nişana katıldıktan sonra rahatsızlandıkları belirlendi.

12 EV KARANTİNAYA ALINDI

Bunun üzerine Afşin Kaymakamı Ahmet Can Pınar başkanlığında toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, 8 Mayıs'ta Hüyüklü Mahallesi'ni 13 ve 14 Mayıs tarihlerinde de ilçe merkezindeki Afşinbey Mahallesi'nde 12 evi karantina altına aldı. Ayrıca yasak olmasına rağmen yapılan nişanla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
ÜLKEDE BUNLAR GİBİ BEYİN YOKSUNU EMBESİLLER OLDUĞU SÜREDE CORANA BİZDEN HİÇ GİTMEZ ÇÜNKÜ YAŞAYABİLECEĞİ UMURSAMAZ BİR SÜRÜ GERİ ZEKALI VAR
korona sayesinde ülkenin cehalet seviyesini öğrenme fırsatı bulduk ve nedense hiç şaşırmadık.
işte turk halki kimi gelip karakolda izin almaya kalkar askeri eğlencesi için kimi nişan düğün yapar hastalık ciddiye alınmalı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler