HABER

Koronavirüsten hayatını kaybetti! Acı gerçeği eşi açıkladı

Ankara'da 35 haftalık hamileyken koronavirüse yakalanan ve bebeği sezaryenle alındıktan sonra yaşamını yitiren 28 yaşındaki ebe Duygu Ömrüuzun'un eşi Muhammed Ömrüuzun, "Eşim hamile olduğunu öğrenince oğlumuza bir şey olur endişesiyle aşı olmadı. Hep oğlumuzu düşündü" dedi.

Koronavirüsten hayatını kaybetti! Acı gerçeği eşi açıkladı

Gümüşhane Devlet Hastanesi'nde ebe olarak görev yapan ve ikinci çocuğuna 35 haftalık hamile olan Duygu Ömrüuzun, doğum iznine ayrılarak geldiği Ankara'daki ailesinin yanında koronavirüse yakalandı. 24 Ağustos'ta Ankara Şehir Hastanesi'nde tedavi altına alınan Ömrüuzun'un, 26 Ağustos'ta bebeği sezaryenle alınarak kuvöze konuldu. Daha sonra yoğun bakımda durumu ağırlaşan Duygu Ömrüuzun, hayatını kaybetti. Ömrüuzun'un cenazesi Eskişehir'de toprağa verildi. Annesinin isteği üzerine Göktuğ adı verilen bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

"KORONAVİRÜS AŞISI OLMADI"

Duygu Ömrüuzun'un 3 yıllık eşi sağlık görevlisi Muhammed Ömrüuzun konuştu. Muhammed Ömrüuzun, eşinin ocak ayında hamile olduğunu öğrendiğini belirterek, "Eşim hamile olduğunu öğrendikten sonra aşı yaptırmadı. 'Bebeğe bir şey olur' korkusu onu çok endişelendiriyordu. Hep oğlumuzu düşündü. Ben aşılarımı yaptırdım. Hastanede çok iyi korunuyordu ve hiçbir şekilde virüse yakalanmadı. Ankara'da kovide yakalanmış. Evde kimse kovid değil. Kalabalık ortamdan aldığını düşünüyoruz virüsü" dedi.

"HAYALİ OĞLUMUZU KUCAĞINA ALMAKTI"

Durumu öğrenince kendisinin de Ankara'ya geldiğini anlatan Muhammed Ömrüuzun, "Doğumdan sonra da bilinci yerindeydi. Hep iyileşip oğlumuzu kucağına almayı bekliyordu. Durumu ağırlaşınca eşim entübe oldu. Daha sonra bir enfeksiyon oluştu vücudunda. Oğlumuzu sadece doğum sonrasında 4- 5 saniye görebildi. Hayali oğlumuzu kucağına almaktı. Ama hiç alamadı. kovid olduğu için kucağına verilmedi bebeğimiz. Erkek çocuğumuz olacağını öğrendiğimizde adının Göktuğ olmasına karar varmişti. Hep oğlumuzu soruyordu. 'Oğlum iyi mi, Göktuğ nasıl' diyordu. Entübe edildikten sonra bitkin düşmüştü. O da yorulmuştu" diye konuştu.

"RÜYAMDA OĞLUMUZU KUCAĞIMA ALMIŞTIM"

Muhammed Ömrüuzun, 2 yaşındaki kızı Almila'nın sürekli annesini sorduğunu anlatarak, "Etrafına neşe saçmayı seven biriydi eşim. Eşim yoğun bakımdayken oğlumuzun resimlerini gösteriyordum. 'Göktuğum' diye seviyordu fotoğraflarına bakıp. Bir gün rüya görmüş; 'rüyamda oğlumuzu kucağıma almıştım. İyileşip oğlumla birlikte sizin yanınıza eve geliyordum' dedi. Eşim yoğun bakımdayken bile bana moral veriyordu. Ben de ona 'sabret iyi olacaksın' diyordum. Bana 'bitecek, atlatacağız' diyordu. Oğlumun durumu iyi şu anda, kuvözde. Eşim oğlumuza bir şey olur endişesiyle aşı olmadı. Hep oğlumuzu düşündü" dedi.

Kaynak: DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
Aşı karşıtları mutlu musunuz? Devam mı propaganda yapmaya! Vebali var bu işin vebali! Kendiniz olmuyorsanız milletin aklını bulandırmayın yeter artık!
su ana kadar 3 kisi ile kasrilastim biri kuzenim nisandan beri hastanede durumu kritik diger 2 si 65 yasinda digeri 47 yasinda 65 ve 47 yasinda olan vefat etti 47 yasinda olan 30 temmuzda enjekte oldu 6 eylulde vefat etti ailesine sordugumda kronik bir rahatsizligi yoktu esi asi olmus ona bir sey olmadi 2 cocugu hasta oldu ama iyilesti
Çoçuğunu düşünen aşı olur yazık
@zafer_cingar @zafer_cingar Çocuğunu düşünüp düşünmeme meselesi değil bu.emin olun karnımızdaki bu melekleri biz annelerinden daha fazla kimse düşünmüyordur. Ben de hamileyim aşı konusunda kaç farklı doktorla görüştüm 2tanesi yaptır diyor 10 tanesi doğumdan sonraya bırakmani öneririz ama dikkatli ol iyi korun diyor ve bu da o kadar kafa karıştırıcı birsey kii hemde hamile bir kadın için ne yapacağını bilemiyorsun. hamileler üzerinde yapilmis bir test çalışması yokmuş bu yüzden doktorlar da ikiye ayrılmış durumda. Yoksa öncelikli olarak bizim tabiki aşı olmayı reddetme gibi şansımız yok.. :(
ALLAH RAHMET ETSİN KADER....
Geri Dön