Koronavirüsten kampta korunuyorlar!

Artvin'de koronavirüsten korunmak için Kafkasör Yaylası'na çıkan 3 kafadar, kar ve soğuk havaya aldırış etmedi. Çadır kurup kamp yaparak koronavirüsten korunmaya çalışan öğrenciler, şehir merkezinde virüs yayılma riskinin daha fazla olduğunu düşündükleri için böyle bir yol izlediklerini anlattılar.

Korona virüsüne karşı alınan tedbirler kapsamında üniversitelerin tatil edilmesinin ardından, birçok öğrenci memleketine gitti. Artvin Çoruh Üniversitesi öğrencilerinden, Mücahit Karalı, Furkan Çapaloğlu ve Baştuhan Zelbilci ise büyük şehirlerde Korona virüsünün yayılma olasılığı fazla olduğu gerekçesiyle Artvin’de kalmaya devam ettiler. Uyarılara uyan ve evde kalan üç arkadaş evde oturmaktan sıkılınca çareyi Kafkasör Yaylası’nda kamp kurmakta buldu. Doğayı seven gençler kış şartlarına aldırış etmeden sırt çantalarını alarak bin 200 rakımlı Kafkasör Yaylası’nın yolunu tuttular. Araç kullanmadan yürüyerek yaylaya varan gençler, karla kaplı yaylada çadırlarını açarak geceyi burada geçirdiler. Çam ağaçlarının arasında kurdukları çadırda Korona virüsünden kendilerini korumaya çalışan gençler, süreç normalleşene kadar şehre inmeyi düşünmediklerini söylediler.

Korona virüsünden korunmak için yaylada kamp kurdular

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
Geyik vurup, gölden balık yakalayın. Arazide tarla sürüp buğdayı da ektin mi tamamdır! Ulen yiyecek almaya nereye gidecen laz.
ancak cahil bir gavura yakışır, insanlara etnik kökeniyle seslenmek
@gavurizmirli_2019 laz değilmisin
Oğlum dağda virüs yok diyorsunuz ama orada da ayu var ayu...:)))
bu kezde donarak öleceksiniz birde yetkililer sizle uğraşacak ne zeka ama
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler