Korsan emlakçılar İngilizleri kandırdı

MUĞLA (İHA) - Muğla'nın Fethiye ilçesinde, yüksek ranttan pay almak isteyen korsan emlakçılar piyasayı altüst etti.

Fethiye Emlakçılar Derneği Başkanı Nevzat Tilkici, mücadele ettiği korsan emlakçılar tarafından tehdit edildiğini, hatta dayak yediğini söyledi.
Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nda düzenlenen "vergi" konulu bir toplantıda söz alan Fethiye Emlakçılar Derneği Başkanı Nevzat Tilkici, sektör için kara bir tablo çizdi. Özellikle korsan emlakçılardan yakınan Tilkici, şöyle konuştu: "Fethiye'de emekliler emlakçılık yapıyor. İşi olmayanlar emlakçılık yapıyor. Ne Odalar, ne Maliye, ne de belediyelere kayıt yaptırmıyorlar. Vergi vermiyorlar. Piyasa kurallarına uymuyorlar. Bürosu olan, sekreter çalıştıran, masrafları olan, vergi veren meslektaşlarım bu
yüzden büyük ekonomik sıkıntı yaşamaktadır. Korsan emlakçıları durdurmak için ne zaman harekete geçsem tehdit ediliyorum. Hatta dayak yiyorum."

İNGİLİZLER KANDIRILDI Fethiye Emlakçılar Derneği Başkanı Nevzat Tilkici, korsan emlakçıların yabancılara sattıkları geçit hakkı olmayan yerlerde bulunan arazilerle ilgili olarak da büyük bir sorunun yaklaşmakta olduğunu söyledi. "Geçit hakkı olmayan yerin inşaat ruhsatı olmaz, belediyeler vermez" diyen Tilkici, Faralya, Seki, Kemer'in bazı köyleri ve birçok yerde korsan emlakçıların arazileri İngilizlere sattığını belirtti. Bu İngilizlerin yarın dönüp geldiklerinde inşaat ruhsatı için belediyelere müracaat edeceklerini
anlatan Tilkici, sözlerini şöyle tamamladı: "Belediyeler geçit hakkı olmadığı için inşaat ruhsatı vermeyecektir. Buraları satan korsan emlakçıların ceplerine ise kayıt dışı yaklaşık 25 bin dolar girdi."