Kova burcu: 2018 yılı yeniay, dolunay ve tutulmalar rehberi

Mynet Astroloji Danışmanı İremSu, Kova burcu okurları için 2018 yılının yeniay, dolunay ve tutulmalar rehberini yazdı.

Kova burcu: 2018 yılı yeniay, dolunay ve tutulmalar rehberi

OCAK

YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY

Sevgili Kovalar, 2 Ocak saat 05:24 itibariyle Yengeç burcunda oluşacak Dolunayda, istediğiniz yönde ilerlemeyen her şey sizde hassasiyet yaratır. Değer görmediğinizi, işinizde veya ilişkilerinizde güvenle ilerlemediğinizi düşünürsünüz. Ancak yine de, meselelere bir daha bakmak yerinde olacaktır. Çünkü bugün duygularımız bir hayli baskın. Bu Dolunayda, zorunluluklar hayli ön planda. Bir bakıyoruz hayat akıp gidiyor. Sabah işe, akşam eve dönüş. Çalışmıyorsak, sabah kalkış ev telaşı, çocukların sorunları veya aileyi bir arada tutma mecburiyeti. Bütün bunları yaparken, belki kimse sırtınızı sıvazlamayacak. Aferin demeyecek. Hatta siz yüklendikçe başkaları bir sürü angarya çıkartacak. Bunları hoş görmek de size düşecek. Ancak böyle oluyor diye, pes etmek yerine, gücünüzü aşan, vaktinizi çok fazla alan, hatta stres yaratan angaryaları da lütfen tespit ediniz. Gerekli olanla olmayanları ayırt ederseniz, size fazlasıyla zaman kaldığını göreceksiniz.

OĞLAK BURCUNDA YENİAY

17 Ocak saat 05:17 Oğlak burcunda doğacak Yeniay, bir yanıyla iş ve ilişki konularına ciddiyetle bakmamızı sağlarken diğer yanıyla psikolojik ve bedensel anlamda toparlanmak gerektiğini gösteriyor. Aile meseleleri de işin içine girince sorumluluklar bilhassa sizi yoruyor. Aslında bu Yeniay, sağlık tedavilerinin de işaretçisidir. Kişi kendini yenilemek için geriye çeker ve durumuna bakar. Yeni bir tedavi yöntemi denenebilir. Eğer mesleğiniz gereği insanlara rehberlik eden bir kişiyseniz, bu Yeniay işinize fazlasıyla odaklanmanın göstergesidir. Yeni ve alternatif tedavi yöntemlerini araştırır ve başarılı olmak için yoğun çalışırsınız. Bu Yeniay size yepyeni bir pencere açacaktır. Bunca yorgunluğa değermiş diye düşüneceksiniz.

ASLAN BURCUNDA TAM AY TUTULMASI

31 Ocak saat 16:30 itibariyle oluşacak Aslan burcunda oluşacak Tam Ay tutulması, ilişkinize netlik kazandıran, yepyeni bir kararla ciddi bir ilişkiye başlamanızı sağlayan kadersel bir gelişmedir. Bazen de uzun süredir sorunlu olan bir ilişkiye bitirmenin işaretçisidir. Çünkü ortaklaşa yaşam zorlaşmış, ilişkide denge bozulmuş, sevgi-saygı-güven sona ermiştir. Bu Tutulma bu sancılı beraberliğe son verir. Bu sizin için yepyeni bir sayfanın hayatınızdaki açılışı olur. Şunu diyebiliriz ki, bu Tutulma sizin tüm ilginizi kendiniz kadar bir başkasına odaklamanızdır. İster istemez ilginiz bir başkasına yönelir. O kişi, size ayna tutar ve sizi geliştirir. Zararlı veren, açıkça size düşmanlık eden bir kişiyle olan bağınızı koparmanızda bu tutulma etkili olur. İş ortaklıklarına girmenizde, bundan böyle bir başkasıyla yolunuzu çizmenizde ışık olabilir. Pazarlıklar, anlaşma ve sözleşmeler bu zamanda etkilidir. Mahkeme veya her türlü davada, hakkınızı korumak için mücadele edersiniz. Sıradan yaşamınız bir partnerle tanışarak farklı bir şekil alabilir. Başkalarına önderlik edersiniz. Sizin tecrübeniz diğerlerine örnek olur.

ŞUBAT

KOVA BURCUNDA KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI

Sevgili Kovalar, 15 Şubat saat 23:52 itibariyle burcunuzda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, çalışma hayatınızı, ilişkilerinizi, maddi konuları ve sağlığınızı doğru ve başarılı şekilde yeniden düzenlemenizi sağlayacaktır. Önümüzdeki aylar boyunca bu gelişmeler etkili olacak. Bir şekilde Temmuz ayında neticelenecek. Bu tutulmada, özellikle parasal konularda dikkat etmek gerekiyor. Çünkü Tutulmanın görünümleri hesabı bilmenin, çıkarlarınızın farkında olmanın yararını gösteriyor. Hesapsız davranamayız. Tutulma burcunuzda oluşacağı için, haritanızla olan etkileşimi çok önemli. Sağlıklı yaşam, iş koşulları, özel hayatınızla ilgili meselelere gerçekçi bakmalısınız. Olur, halledilir demek ne kadar yanlışsa, aşırı endişeli ve sanki her şey ters gidecekmiş gibi düşünmek de yanlış olur. İlişkilerinizi sağlam temeller üzerinde inşa etmelisiniz. Güvence içermeyen, soru işaretleri olan her şey bu Tutulmada öne çıkacak. Bir yanlış varsa ve siz bunu sürdürüyorsanız, önümüzdeki süreçte epeyce uğraşırsınız.

MART

BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY

Sevgili Kovalar, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunay, başkalarına parasal konularda akıl ve destek verdiğimiz halde, kendi kazancımızı doğru değerlendirmemek yanlış olur. Elimizin açıklığı veya hesap kitap yapmamak bizi bu Dolunayda çelişkide bırakabilir. Birileri iyi niyetimizi kullanabilir. Aslında buna biz de sebep olabiliriz. Bütçemizin dengeli olması gerekir. Bu Dolunayda, paraya sıkıştığımız için hayıflanırız. Bazen başkalarını, çokça da kendimizi eleştirebiliriz. Şöyle bir faturalara baktığımızda harcamaların yüksekliği, sınırı aştığımız gerçeği bizi rahatsız eder. Peki bu dolunayı nasıl güce dönüştürebiliriz. En azından bundan sonra gerekli olanla olmayanı ayırt ederek. Nerede yanlış yaptığımızın farkına vararak. Paramıza sahip çıkarak. Hesabımızı bilerek. Tabii ki her Kova aynı durumda değil. Kimileri, paraya fazla düşkünlüğü, her şeyi inceden inceye hesap etmeyi, sürekli para konusunda endişe etmeyi sürdürerek kendine eza cefa çektirebilir. Bu da yanlış olur. Gereğinden fazla her şey abartıdır. Bundan kaçınalım. İhtiyaçlarımızı elimizden geldiğince uygun bir bütçe çerçevesinde düzenleyelim. Ödemeleri geciktirmeyelim. Tutarlı ve dengeli olalım. Gereksiz borçlar altına girmeyelim. Borcu borçla kapatmaya çalışmayalım. Birkaç gün sonra Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Yeni girişimler için zihnimiz hızlanacak. Çözüm yolu bulmamız kolaylaşacak.

BALIK BURCUNDA YENİAY

17 Mart saat 16:12 itibariyle Balık burcunda doğacak Yeniay, her konuda kendimizi, hayatımızı gözden geçirmemiz, sorunlarla baş edebilmek için önce kendimize inanmamız gerektiğini söylüyor. Biz ne kadar kaçmak, yüzleşmek istemesek de, duygularımız bizi bu Yeniayda ele verir. Parasal konularda hassas düşünürüz. Sevilmek, ilgi görmek, aranılmak isteriz. Kontrolümüzü kaybetmemize neden olan durumlardan kurtulmaya çalışırız. Kazançlı çıkacak işlere yöneliriz. Bu Yeniayda Mars-Oğlak geçişi etkili olacak. Sabırla çalışmak ve azimli olmak lazım. Bir şeyler sizi zorlasa da, siz bunları aşabilecek güçtesiniz. Bir hedef belirleyiniz ve bunu elde edeceğinize dair kendinize söz veriniz. Ancak öyle fazla da kendinizi yıpratmayın olur mu?

TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY

31 Mart saat 15:37 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, önemli konularda aceleyle karar vermeye ve uygulamaya pek elverişli bir zaman değil. Siz hangi konuda ilerlemek, öğrenmek, tecrübe sahibi olmak istiyorsanız bunu sürekli tekrar ederek geliştirmelisiniz. Bu Dolunay size araştırmanızı, idealleriniz için farklı ülke, kültür ve bilgileri öğrenmenizi söylüyor. Sadece kendi bildiğinizin doğru ve yeterli olduğunu düşünmeyiniz. Aynı alan veya konularda etkili isimleri, dergileri, yayınları takip ediniz. Sizinle bağlantı kurabilecek, sizinle yazışarak, konuşarak birlikte öğreneceğiniz kişilerle tanışabilirsiniz. Bu özel bir yakınlaşma da olabilir. Tanışacağınız kişi, dikkatinizi çeker. Merkür şu aralar Koç burcunda geriliyor. Bu nedenle bu bahsettiğim tekrarlar, durup iyice sindirmeler, eğitim, girişim, yenilikler belki yavaşlıyor ancak özü kuvvetleniyor. İnsan daha fazla öğrendikçe deneyim kazanıyor. Kazandığı deneyimleri çevresiyle paylaşarak, başkalarının da bilgilenmesini sağlıyor. Ancak aceleyle karar verilmemeli. Dolunayın yöneticisi Venüs-Boğa burcunda bugün seyrine başlayacak. Ailemiz, evimiz, maddi-manevi güvencemiz kıymetlenecek. Biz yapmak istediğimiz yenilikleri daha sağlam bir şekilde düzenleyeceğiz. Şimdi beklemede olsak da, başkalarıyla temasımız güçlendiğinde, doğru bir karar vermek, hem ilişki hem diğer konularda faydalı olacaktır.

NİSAN

KOÇ BURCUNDA YENİAY

Sevgili Kovalar, 16 Nisan saat 04:57 Koç burcunda doğacak Yeniay, tüm dikkatimizi çevremiz, çalışma hayatımız, sağlığımız, ilişkimizle ilgili konulara çevirir ve ilgilenmemizi sağlar. Değişiklik, yenilik ihtiyacı bir hayli vurgulanır. Yeniayın Uranüs ile yapacağı görünüm, olumlu fırsatların, sürpriz ancak tatmin edici girişimlerin, gelişmelerin işaretçisidir. Merkür geri hareketi sona erdiği için, daha önce adım attığınız, üzerinde düşündüğünüz işlerin şimdi hızlıca bitirilmesi mümkündür. Yolculuklar tekrarlanabilir. Görüşme trafiğiniz artabilir. Yakınlarınızla iletişimde yaşanan sorunlar veya önemli konular şimdi tekrar gözden geçirilir ve bir adım atılır. Mars-Oğlak burcunda henüz karar verilmemiş, sıkı çalışılması gereken işlerin göstergesidir. Disiplinli çalışma sizi biraz yorsa da, bu Yeniayın özündeki temkinlilik aslında son derece faydalıdır. Böylece yanlış kararlar verilmez. Yeniayın vurgulayacağı bir başka durum, ev içindeki huzur ve aileyle ilgili güvence olgusudur. Dışarıda mücadele eden kişi, bunları bulduğunda daha başarılı olacaktır.

AKREP BURCUNDA DOLUNAY

30 Nisan saat 03:58 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, sizin kariyer hayatınızla ilgili konuları gündeminizde en baş sıraya ekliyor. Tabii ki ailenin geleceği, bir yuvanın kurulması veya sizin kendiniz için düşündüğünüz yaşam için, kontrolü elinize alma vaktiniz geldi. Maddi-manevi anlamda kazanç elde etmenin yolu, mücadeleden geçiyor. Son zamanlarda belki ihtiyaçlarınız arttı. Belki evliydiniz yollarınız ayrıldı. Bugüne dek sürdürdüğünüz düzen şimdi farklı bir şekle büründü. Şimdi bu yeni karar, birkaç ay içinde yerli yerine oturmuş, işlerlik kazanmış olacak. Jüpiter şimdilerde Akrep burcunda geriliyor. Bu sizin iş hayatınızla ilgili kararlarınızı yeniden düşünmenizi sağlayacak. Gerçekten ne istiyorsunuz, neler yapmayı planlıyorsunuz, şimdi bunları daha ciddi şekilde ele alacaksınız. Dolunayın yöneticisi Mars-Oğlak burcunda ilerliyor. Bir iş planı yapmak için, yarım kalan işleri bitirmek adına, cesaretinizi ve gücünüzü toplamak için iyi bir zaman. Venüs-İkizler burcunda size iletişim, bağlantı, görüşme, inceleme, iki yönlü düşünme, ilişkilerinizi dizayn etmede yardımcı olacak. Belki destek görmeniz kolay olmayacak. Belki bazıları veya şartlar yolunuza engel koyacak. Ancak inandığınız bir yol varsa orada yürüyün. Temmuz sonrası şansınız açık.

MAYIS

BOĞA BURCUNDA YENİAY

Sevgili Kovalar, 15 Mayıs saat 14:48 itibariyle Boğa burcunda doğacak Yeniay, hedefe odaklı azmin, kararlılığın ve başarılı olmak için kendinize verilen bir söz, bir yemin gibidir. Her ne olursa olsun yaptığınız işe damganızı vurursunuz. Ailenizle olan ilişkiniz, işinizde başarı sizin için olmazsa olmazınızdır. Bu yüzden hırslı ve bir o kadar tutkulu olacaksınız. Bu Yeniayda sizi zorlayan meseleleri yine siz kendi içinizde çözebilecek güçtesiniz. Bazen sessizlik, kimi zaman sevdiklerinizle dertleşmek kaygılarınızı giderecektir. Özellikle mesleki alanda hırs bir hayli yoğun olacaktır. Bu sizi başkalarıyla karşı karşıya getirmesin. Siz işinize sarılın, başarılı şekilde yapın. Gerisi gelir merak etmeyin. Bu Yeniay, Venüs yönetiminde olduğu için, cumartesi günü Venüsün Yengeçte ilerlemesiyle, çocuk sahibi olmak isteyenler için bir umut taşıyor. Aile sağlığı da aynı şekilde önem taşıyor. Yorgunluk, fazla çalışma veya bazı duygusal sorunlar sizi etkileyebilir. Böyle durumlarda uykunuza, kısa molalar vermeye, stresten uzak durmaya çalışırsak Yeniaydan olumlu yönde yararlanırız.

YAY BURCUNDA DOLUNAY

29 Mayıs saat 17:20 Yay burcunda oluşacak Dolunay, dikkatinizi dış dünyaya, sosyal ortamlara, insanlarla bağlantıya çeviriyor. Kendi beceri ve yaratıcı çalışmalarınız şimdi test ediliyor, görücüye çıkıyor desek yeridir. Bunların beğenilmesi, size başarı olarak geri dönüşü çok önemli. Bu yüzden heyecan verici diyebiliriz. Uzun vadeli bir kazanca dönüşmesi de aynı derece memnun edici olacaktır. Tabii ki bu Dolunayda yenilikçi olmak, farklı fikirleri almak, kendi alanınızda trendleri takip etmek de bir o kadar önem taşıyor. En iyisini ben yaparım, bilirim tarzında bir yaklaşım yanlı olur. Eleştiriler, beğenmeyenler, karşıt görüş bildirenleri normal karşılamak lazım. Merkür-İkizler burcunda ilerliyor. İletişim çok önemli. İnsanlarla kurulan güçlü bağlantılar, görüşmeler, yolculuklar, bir araya gelinen gruplar gayet faydalı olur. Hatta yeni biriyle tanışmanın, iş ortaklığının da işaretçisidir. Mars, burcunuzda ilerlediği için, bu Dolunay arzu ettiğiniz hedefe varacağınızı gösteriyor. Cesaretiniz yükseliyor, geleceğe yönelik projeler için güç kazanıyorsunuz. Doğru zamanda doğru hamleyi yapmak mümkün gözüküyor.

HAZİRAN

İKİZLER BURCUNDA YENİAY

Sevgili Kovalar, 13 Haziran saat 22:43 İkizler burcunda doğacak YENİAY, ilginizi çalışma hayatı, ilişki, ailevi konularda yoğunlaştırır. Sözel ve yazı anlamında paylaşımlar bir hayli etkili olur. Yeni biriyle tanışabilirsiniz veya eskiden tanıdığınız biriyle tekrar bir araya gelirsiniz. Aynı işte veya projede yer aldığınız kişiyle aranızda bir sıcaklık oluşabilir. Bir hobinizi işe dönüştürmeyi düşünebilirsiniz. Bu Yeniayda ben gelişmelere, kararlara çok yönlü açıdan bakılmasını tavsiye ediyorum. Çünkü geri hareket ve tutulmalar yakın bir zamanda etkili olacak. Onun için sağlıklı, işlerliği olan, hakikaten yararlı ve uzun vadeli olana yönelmek lazım. Görünürde olanla yetinmemek gerekiyor. Biraz hesabi düşüneceğiz bazen de aman bir şey olmaz diyeceğiz. Fakat çok daha rahat davranmamak en doğrusu olacak.

OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY

28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, birileri için kendimizden vazgeçmemiz, onlara destek ve hassasiyetle yaklaşmamız kadar, sorumlulukların bazen bizi yorabileceğini, bizim de kendimize önem vermemiz gerektiğini vurguluyor. Bu Dolunayın yöneticisi Satürn Eylül ayına kadar geriliyor. Bu gösteriyor ki, kendi içimize kapanma, korku ve kaygılarımıza mazeret bulma halindeyiz. Bu oldukça yanlıştır. Bilakis kendimizi motive etmek, hayatımızdaki gereksiz şeyleri tespit etmek, hatalarımızla yüzleşmek vaktidir. Bu bizi arındırır ve rahatlatır. Ayrıca vesveseden kurtarır. Benim tavsiyem bu Dolunayda enerjinizi boş yere engellemeyin. İşinizi gücünüzü sorumluluklarınızı ihmal etmeyin. Neler yapmalı, bilgi ve tecrübemizi nasıl geliştirmeli, nasıl bir iş düşünmeli ve ilerlemeli, bunlara bakmalıyız. Mars burcunuzda Eylül ortasına kadar gerileyecek. Tabii ki yepyeni projeler, keskin değişiklikler vakti değil. Ancak daha önce adım atılmış, düşünülmüş, her yönüyle gözden geçirilmiş işleri yürürlüğe koyabiliriz. Mars geri hareketi sizi biraz beklemeye, gözlemde bulunmaya çağırıyor. Keşfetmeye çalışın, bilginizi, hedefinizi, sosyal ilişkilerinizi projelerinizi geliştirin. Yarım kalan işlerinizi bitirin. Trendleri takip edin. Bu durumu hayattan alınmış bir ek süre gibi düşünün. Göreceksiniz o kadar ilginç tespitlerde bulunacaksınız ki, daha önce farkına bile varmadığınız, bilmediğiniz birçok değişimin tanığı olacaksınız.

TEMMUZ

YENGEÇ BURCUNDA KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI

Sevgili Kovalar, 13 Temmuz saat 06:01 Yengeç burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, sağlıklı yaşam ve sağlıklı bir ilişkinin hayatımızdaki önemini vurguluyor. Bize can olana, aynı şekilde derman olana yönelmek gerekiyor. Önümüzdeki bir yıllık süreçte, güven vermeyen, eğreti duran, yoran hiçbir şeyi hayatımızda tutmamamız gerektiğini anlayacağız. Verimsiz işlerden, ilişkilerden, gereksiz yere üzüldüğümüz meselelerden hayat bizi uzaklaştıracak. Buna bizim de gönüllü olmamız gerekiyor. Çünkü direndiğimiz ve bazen direttiğimiz her ne varsa ve bizi kendimizden uzaklaştırıyorsa ona bağımlı kalmaya devam etmek bizi bedenen ve ruhen hasta edebilir. Belki de bu Tutulma, bütün bunları görerek fark ederek kendinize gelmenizi sağlayacak. Tutulmanın haritanızdaki yansıması önemli. Bu yorumda sözünü ettiğim gelişmeler haritanıza göre anlam kazanacak. Bugünlerde ilişki ve ailevi konularda gerçekçi olmamız gerekiyor. Kendimizi ifade edebildiğimiz, keyifli hissettiğimiz ilişkilere önem vermeliyiz. Böylece mutlu olabiliriz.

KOVA BURCUNDA TAM AY TUTULMASI

27 Temmuz saat 23:22 burcunuzda oluşacak Tam Ay Tutulması, içten gelen bir dürtüyle, özgürlüğün ne kadar kıymetli olduğunu söylüyor size. Sizin de farkınız bu işte. Özel ve sıra dışı olmak. Bugünlerde zorlanıyorsunuz biliyorum. Mars, iki ayrı burçta geriliyor. Burcunuzdaki gerileme, plan ve projeleri, yapmak istediklerinizi hızlıca uygulamanın önüne geçse de, ben bunu ilişki ve kişisel tüm kararların tekrar ele alınması yönünde bir şans görüyorum. Bazen gözümüzden kaçanlar, böyle zamanlarda görünür hale gelir. Daha önce adım atılmış, karar verilip yürürlüğe konmuş her türlü değişiklik şimdi tekrar ele alınır ve belki de hatalı bir gidişin önüne geçilir. Bu açıdan bakmak yararlı. İlişkinizle ilgili olan bitenler, yaşananlar veya mevcut durumlar bu Tutulmada hızlı bir karar vermeye neden olmasın. Sizi kısıtlayan veya diğer tarafı rahatsız eden hatta zaman zaman gururlu tepkilere neden olan durum, bu geri hareketle farklı bir yöne kayabilir. Barışırsınız veya tamam buraya kadar dersiniz. Fakat bunları da Eylül ayına kadar net olarak görmek mümkün değil. Çünkü ne olacağı biraz da zamanla belli olacak. Ancak şu var ki, Mars her iki tarafı da ilişki konusunda zorluyor. Uranüs, şu aralar Boğa burcunda ileri-geri hareketleriyle Tutulmaya eşlik ederken sizin iç dünyanızda alışagelmiş hayat şeklini değiştiriyor. Artık yerleşik düzenle ilgili fikirleriniz değişiyor. Sözgelimi başka bir yere yerleşme kararı, kimseye bağımlı olmadan tek başına yaşamak arzusu gibi. Bunlar zamanla hayatınızda belirecek. Onun için kişisel kararlarınızı ilişki veya diğer konularda sakince gözden geçirmek, aceleyle hareket etmemek lazım.

AĞUSTOS

ASLAN BURCUNDA KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI

Sevgili Kovalar, 11 Ağustos saat 12:47 Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, evlilik, iş hayatı, boşanma, yeniden bir araya gelme, fiziksel ve ruhsal sağlığımız gibi geniş bir alanda etkili olup, bu meseleleri tekrar gözden geçirmemizi sağlıyor. Bir tür yüzleşme hali diyebiliriz. Merkür ve Mars gezegenlerinin bizzat siz Kovaları zorladığı bugünlerde, aceleyle karar vermek, gurur meselesi yapıp sadece kendinizden yana hareket etmek yanlış olur. Bir yanıyla ilişkiyi ayakta tutmak için direniriz diğer yanıyla kurtulmak isteriz. Kişisel anlamda bize en uygun olduğunu düşündüğümüz bir karar veririz. Ancak bu kararın doğruluğundan şüphe ederiz. Bu iki arada bir derede vaziyetler, dengemizi bozar. Peki ne yapmak gerekiyor? Öncelikle bir sakin olalım. Bakalım sorun nedir, bu soruna neden olan noktalar hayati anlamda önemli midir, beklenebilir mi, acil olarak mı halledilmelidir. Bu sorgulama size farklı bir pencereden bakmayı sağlar. Hem rahatlatır hem de yeni bir çözüm bulmanızda rehberlik eder. Ay sonu itibariyle durum netleşir, ona göre ilerlersiniz.

BALIK BURCUNDA DOLUNAY

26 Ağustos saat 14:56 Balık burcunda oluşacak Dolunay, parasal konularda sizi biraz zorlayabilir. Hele hesapsız alışverişler, başkalarına güvenme veya gereğinden fazla yapılan iyilikler gibi. Hani etimiz ne budumuz ne derler ya. Sizin de kendi bütçenizi aşmamanız, biraz hesabınızı bilmeniz gerekir. Eğer bir yatırım düşünüyorsak bu Dolunayda artı ve eksileriyle gözden geçirmeliyiz. İş tercihinde bulunurken, ne kazanacağımızı nasıl bir ortamda çalışacağımızı incelemeliyiz. Ödemeler ihmale gelmez. Sağlık, özel veya işle ilgili harcamaların muhasebesi tutulmalı. İlişkinizde veya ilişki tercihinde bulunurken sadece para merkez alınmamalı ancak aşk da gözümüzü kör etmemeli. Bir şeylerin değişmesini, sağlamlaşmasını, kalıcı olmasını istiyorsak, o zaman gerçekçi olacağız. Bu Dolunayda insanların bize ne kadar yakın ve samimi olduklarını sorgulayacağız. Dolunayın son derece etkili bir görünümü var. Artık bir şeylerin değişeceğini söylüyor. Yöneticiniz Uranüs, sıkı sıkıya yapıştığınız her şeye yeni bir form getiriyor. Bu en fazla aile yaşamınızda, oturduğunuz yer, geleceğinizi yeniden dizayn etmenizde görülüyor. Sözgelimi uzun yıllardır oturduğunuz yerden ayrılabilir, başka bir yere taşınabilirsiniz. Farklı bir şehirde yaşamanızı sürdürebilirsiniz. Değişim arzusu ve dönüşüm kolay değildir. Ancak gelişmeler yeni bir yolu karşınıza çıkarıyorsa, bu tesadüf olmayacaktır.

EYLÜL

BAŞAK BURCUNDA YENİAY

Sevgili Kovalar 9 Eylül saat 21:02 Başak Burcunda doğacak Yeniay ve yöneticisi Merkürün gücü gayet olumludur. Bu size iş hayatında, toplumla birebir ilişkinizde faydalar sağlar. Titiz çalışmak, seçici olmak, görev duygusu ve sorumlulukla hareket etmek gerekir. Kovalar özgür olmayı severler. Fakat bu Yeniayda sıkı çalışmak gerekiyor. Finansal çıkarlar özellikle iş hayatında veya özel yaşamda bir hayli önemsenir. Mantık öylesine etkilidir ki, duygularla karar verilmez. Fırsatlar karşınıza çıksa bile, uzun vadeli oluşuna bakılır. Çizdiğiniz sınırları kimsenin aşmasına izin vermezsiniz. Ekonomik düşünürsünüz ve ona göre ihtiyaçlarınızı alırsınız. Sizin için bir ilişkide güven kadar önemli olan bir başka olgu, sevdiğiniz kişinin size bağlılığıdır. İş hayatında garanti ve sağlamlık kadar, başkalarını geçmek, önde olmak, başarıya ulaşmak sizin için bir tutkudur. İş yerinde veya işle alakalı bir ortamda önemli birisiyle tanışabilirsiniz. Bu kişi sizde farklı hisler uyandırır. 16 ve 21 Eylül tarihlerinde parasal konularda atılacak imzalara, verilen sözlere dikkat edin. 23 Eylül sonrası işleriniz hızla yoluna girer. Bir yolculuk, görüşme gerçekleşir.

KOÇ BURCUNDA DOLUNAY

25 Eylül saat 05:52 Koç burcunda oluşacak Dolunay, Mars gezegeninin burcunuzda ilerlemesiyle etkili bir anlam kazanıyor. Bir hedefin, işin, projenin, isteğin, görüşmenin mutlaka halledilmesi arzunuzu yükseltiyor. O yüzden heyecanlısınız, arzulusunuz. Sabırsızlık da görülebilir. Sözgelimi bir belgenin, evrakın yerine ulaştırılması, bir sözün yerine getirilmesi, beklenen adımın atılması, startın verilmesi hayati bir önem taşıyabilir. Bunlarda yaşanabilecek gecikmeler, ertelemeler sizi rahatsız edebilir. Oysaki önümüzdeki 9 Ekim Terazi Yeniayı size yardımcıdır. Umutsuz düşünmeyiniz. Farklı bir yol, yöntem ve çözüm bulunur mutlaka. Bugünkü Dolunayda, yapmak isteyip yapamadıklarınız, söyleyip anlatamadıklarınız, koşturup yetişemedikleriniz, bunlar sizi yorar. Oysaki her zorlukta bir kolaylık var sözünü unutmayalım. Ayrıca bunların telafisi olur. Önemli olan sizin can sağlığınız diyelim. Dolunay bunların yanı sıra olumlu işaretleri taşıyor. Örneğin, ilişkideki sorunlar konuşularak halledilebilir. Evlilik veya iş ortaklığı gibi hayati kararlar bilinçli şekilde ele alınır, gözden geçirilir. Dikkatinizi toplamanız, odaklamanız halinde yanlışları, eksikleri görmeniz mümkün olur. Uzaklardan önemli bir haber gelmek üzeredir. Sizi engelleyecek tek şey, umutsuzluk ve sabırsızlık olur. Unutmayalım ki, doğan her yeni gün, bir mucizenin işaretçisidir.

EKİM

TERAZİ BURCUNDA YENİAY

Sevgili Kovalar, 9 Ekim saat 06:47 Terazi burcunda doğacak Yeniay önümüzdeki bir aylık süreçte, eğitim hayatınızı ilgilendiren yeni kararlar, hazırlık aşamasında olduğunuz plan ve projeler, ailevi ilişkiler, hukukla ilgili davalar, kazanç anlamındaki girişimler tümüyle mercek altına alınır, artı ve eksileriyle gözden geçirilir. Yeniayın yöneticisi Venüsün iki ayrı burçtaki geri hareketi nedeniyle koşullar değişebilir, bize uygun şekilde olmayabilir, beklememiz gerekebilir. Bunlar terslik gibi dursa da, aslında sıkıntıların, engellerin, yavaşlamanın ardındaki nedenleri araştırmış oluruz. Sözgelimi yolculuk planları ertelenebilir veya birkaç kez tekrarlanır. Bir işi halletmek, bir projeyi yürürlüğe koymak, tam emin olmak için Kasım ortasına kadar sakin olmamız gerekir. Dış şartlar ilerlemenin önünde zorluk yaratabilir. Bizim dışımızda gelişen durumlar şimdilik kaydıyla işlerimizi yavaşlatabilir. Daha önce başlanan işlerle ilgilenmek gerekebilir. Ancak tamamen büyük bir sorun, bir çıkmaz veya halledilemez bir durum değildir. Zaman ve şartlar, geri hareket sonrası, Kasım ortası gibi değişir, yenilenir, yoluna girebilir. Yeniaylar zaten bir pişme süresidir. Bu arada oluşan geri hareketler ise, bu pişme süresinin uzamasıdır. Ancak olumsuz değil, bilakis asıl lezzete ulaşmak adına eksikleri tamamlama, olgunlaşmasını bekleme zamanıdır. Bu açıdan ele alırsak, en sağlıklı kararı verecek kıvama geliriz. Aceleye, olumsuz düşünmeye gerek yok.

BOĞA BURCUNDA DOLUNAY

24 Ekim saat 19:45 Boğa burcunda oluşacak Dolunay etkisinde, evimiz-ofisimiz içinde uyum ve konfor arzumuz, rahat bir yaşam özlemimiz, bizim değerlerimize önem verilmesi ihtiyacımız yoğunlaşır. Gerek dışarıda veya içeride her şeyin emrimize amade olmasını isteriz. Buna göre ilişkiler kurarız, bunları belirleyici unsur kabul ederiz. Ailemiz biz önem veriyor mu, ofiste insanlar bize değer gösteriyor mu, maddi-manevi yönden doyuyor muyuz? Hepsi bizim için kıymetlidir. Ancak Venüsün, bu Dolunayın yöneticisi olarak iki ayrı burçtaki geri hareketi, öyle her istediğimizi kendimize göre elde edeceğimiz anlamına gelmiyor. Başkalarının bize bakış açısı, yaşanılan toplumun şartları, içinden geçtiğimiz sürecin gerekleri önemini hissettiriyor. Aralık ayına kadar, şöyle bir içe yönelip duruma her iki yönüyle bakmak lazım. Hem iş hem özel hayatımızı gerçekçi şekilde gözden geçirerek, neler yapabiliriz, nasıl ilerleyebiliriz, hangi konularda zorlanırız bunlara bakmak gerekiyor. İşlerimiz yoğunlaşabilir, ailemiz, çocuklarımız veya ilişkimizle ilgili sorunlar ortaya çıkabilir. Hani rahatlık istiyoruz ama tek başımıza değiliz. Sorumluluklarımızı göz ardı edemeyiz. Dış aktiviteler yerine iç gözlemde bulunma vaktimiz. İsteklerimizi almak için diretmek zamanı değil. Sağlıklı ve hayırlı olanı istememiz gerekir. Bazen çok arzuladığımız bir şey sonradan pişmanlık yaratabilir.

KASIM

AKREP BURCUNDA YENİAY

Sevgili Kovalar, 7 Kasım saat 19:02 Akrep burcunda doğacak Yeniay, iş hayatında en yükseğe, toplum içinde en güçlü konuma, maddi açıdan garantili bir yaşama olan özlemin işaretçisidir. Odaklanan alan burasıdır. Çalışma hayatı, ikili ilişkiler, finansal konular, yenilikte bulunma arzusu ön plandadır. Bu Yeniay, geri hareketlere denk geldiği için, tabii ki olumsuz bakmayacağız. Ancak dikkat etmemiz gereken noktaları es geçmeyeceğiz. Böylece zamanı yararlı şekilde kullanarak, iyi bir adım atabileceğiz. Venüsün geri hareketi, hayatımıza giren kişilere, gelişmelere biraz daha dikkatli bakmayı, hemen olur yanıtı vermemeyi, tekrar incelemeyi gerektiriyor. Bu özel bir ilişki, bir görüşme, eğitim veya iş girişimi bile olsa, karşılaştığımız insanlara dikkat edelim. Merkür de bu Yeniay sürecinde gerileyecek. Bu durumda, anlaşma-sözleşme-görüşmeler yeniden ele alınacak. Aceleye getirilmeyecek. Yarım kalan işler bitirilecek. Yeniayın yöneticisi Mars-Balık burcunda seyrini sürdürüyor. Bu durumda, bütçemizin açık vermemesi için hesap hatası yapmamalıyız. Alışverişlerde ürünün kalitesi, garantisi önemli olmalı. Önümüzü görmediğimiz işlere, harcamalara kalkışmamalıyız. Bu noktalara önem verirsek, Yeniayın etkili olduğu bir aylık süreci yararlı şekilde değerlendiririz. En azından yanlış kararlar vermeyiz.

İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY

23 Kasım saat 08:39 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, bildiklerimizi yeterli bulmamıza, bilmediklerimizi öğrenmekten kaçmamıza neden olabilir. Şu andaki mevcut durum olumsuz ise, sanki değişmeyecekmiş gibi düşünerek kendimizi üzmenin anlamı yok. Aşk hayatımızdan gelecekle ilgili hedeflerimize kadar, her şeyin yeniden ele alınması, taraf tutmadan, amaca yönelik ve çözüme yatkın şekilde gözden geçirilmesi gerekiyor. Bu Dolunayın yöneticisi Merkürün Yay burcundaki geri-ileri hareketleri Ocak ayına kadar etkili olacak. Bu da gösteriyor ki, hangi konu bizim için önemliyse, onun üzerine eğilmek, araştırmak, bilgilenmek doğru olacak. Dağınıklık, karar değişikliği, aceleyle start vermek, oldu bittiye getirmek vakti değildir. Aşık olabilirsiniz veya bitmiştir tekrar başlatabilirsiniz. Yaptığınız şey yanlış mı doğru mu, uzun vadeli olur mu sorularının cevabı için zaman faktörü önem taşıyor. Dediğim gibi epeyce süre var. Böyle sanıyordum, öyle sanmıştım cümlelerini daha sonra kullanmamak için, şimdi durumları iyi kavramak, yanlış anlaşılmalara meydan vermemek lazım. İkizler-Yay Dolunay zamanlarında bilgi çarpıtılır. Her şeyi bildiğini sananlar veya biz gerçeğin böyle olmadığına şahit oluruz. Şimdi yapılması gereken amacımız nedir, bu amaca nasıl ulaşılır iyice bakmaktır. Görüşmeler, tanışmalar, toplantılar, plan ve projeler zamanla ivme kazanabilir, tekrarlanabilir. Tamam demek henüz erkendir. Giden sevgili geri dönebilir, kendini aşka kaptıran kişinin gözü hiçbir şey görmeyebilir, söylenen sözler gerçeği çarpıtabilir. Biz akıllı olmalıyız. Başkalarıyla ister özel ister farklı bir konuda egomuza yenilmemeliyiz. Önce dinlemeli, anlamaya çalışmalı, kimsenin bizi üzmesine de izin vermemeliyiz.

ARALIK

YAY BURCUNDA YENİAY

Sevgili Kovalar, 7 Aralık saat 10:20 Yay burcunda doğacak Yeniay, önümüzdeki haftalar içinde, ileriye dönük bazı plan ve projeler için sıkı çalışmanın işaretçisidir. Kazancınızla ilgili meseleler son zamanlarda sizi zorluyor. Şimdi bilinçli şekilde bu meseleye odaklanmalısınız. Har vurup harman savurmak vakti değil. Her kuruşun bir önemi var. Bazen iyi niyetimizden, hesap kitap bilmemezlikten hatalar yapıyoruz. Sonra da zor durumda kalıyoruz. O zaman bu Yeniayda, bütçemizin dengesini ayarlamak, ona göre hareket etmek gerekir. Zaten bu Yeniay da bu olumlu kararın alınmasında yardımcıdır. Gerçeği görmemizi sağlar. Bağımlı olduğumuz alışkanlıklar, gereksiz yere harcanan paralar, bizi yanıltan dostlar, hesapsız alışverişlere bir set çekilir ve ona göre bir ayarlamada bulunulur. Yeniayın çok önemli bir görünümü var. Bu sizin, ek kazanç elde etmede yeteneklerinizi daha iyi kullanmanızı sağlayacaktır. Yazarlık, tiyatro, spor, görsel sanatlar, mistizm, rehberlik, danışmanlık gibi alanlarda eser verebilirsiniz. Bu alanlarda gösteri, sunum veya seminer düzenleyebilirsiniz. Önümüzdeki bir aylık süreçte seyahat, görüşme, yenilikleri sergileme, farklı gruplara katılma, yeni insanlarla tanışma yönünde enerjiniz yükselecektir.

YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY

22 Aralık saat 20:49 Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, sizin için anlamlı olmayan, güven vermeyen ve kazandırıcı olmayan işlere, ilişkilere, şartlara karşı bir duruştur. Canımız öyle pek sıkılmaya gelmez. Yenilikler isteriz, değişim isteriz veya hayatımızda güzel bir şeyler olmasını bekleriz. Tabii ki beklemek tamam da, hiç kimse size altın tepsiyle bir şeyleri sunmayabilir. Yine bunları düzenleyecek, hale yola koyacak kişi sizsiniz. Sözgelimi parasal konularda sevdiklerinizi memnun edeceksiniz diye fazla açılmayınız. Çocuklarınızın masrafları artabilir, giyim-kuşam v.b giderler sizi zorlayabilir. Planların akla mantığa uygun şekilde düzenlenmesi gerekir. Çalışma hayatında olan Kovalar, bu Dolunayda sorumlulukların baskısı altındalar. Bir işin bitirilmesi, bir projenin teslim edilmesi, sözlerin yerine getirilmesi gerekecek. İyi niyet güzeldir de, kimsenin sizi zor duruma sokmasına da izin vermeyiniz. Dolunay, Mars-Balık seyriyle örtüşüyor. Bu da bize önünü görmediğin aşktan, ödemekte zorlanacağın borçtan uzak dur diyor. Hani demiştim ya biraz önce, değişim arzumuz yoğun diye. Bu aşkta epeyce etkili. Belki de aklımız ve yüreğimiz aşkla beslenir ve büyür. Bu aşk bize iyi gelebilir. Uzun süreli midir? Pek öyle gözükmese de, heyecanı bile güzel gelecektir. Tabii ki aklımız devre dışı kalmasın.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler