Kovalainen daha fazlasını istiyor

Heikki Kovalainen, takımı McLaren'ın Malezya Grand Prix'sinde sergilediği performanstan memnun kaldığını ancak daha fazlasına talip olduğunu söyledi

Kovalainen ve takım arkadaşı Lewis Hamilton sıalamalarda ceza almışlar ve yarışa sırasıyla 8. ve 9. sıradan başlamak zorunda kalmışlardı. Fin pilot, yarışta üstün bir performans sergileyerek 3. olmuş ve podyumda yer almayı başarmıştı.

"Sonuçtan memnunuz" diyen Kovalainen, konuya ilişkin açıklamasını şöyle sürdürdü: "Sıralamalardaki cezanın ardından süreç bizim için çok zor işledi açıkçası. Stratejimiz gayet iyi çalıştı ve sonuna kadar parlak bir yarış sergiledim."

"İlk etapta çakıllı bölgeye girmeme rağmen araç sonrasında iyi çalıştı ve problem çıkmadı. Bir bütün olarak bakıldığında bizim için güzel bir gündü. Ama yine de daha iyi bir pozisyonda yer alabilirdik diye düşünüyorum. Aldığımız cezasının bunda etkisi büyük elbette. Bugün elimizden gelen herşeyi yaptık. Ayrıca şu da önemli bir nokta ki, bugün hiçbir ciddi problemle karşılaşmaksızın bir yarış tamamladık."

TurkiyeF1.Com