Kovalainen yanlış düğmeye bastığı için geçildi

Heikki Kovalainen, pit alanı hız limit butonuna kazayla basması nedeniyle dördüncülüğü kaybederek, Fernando Alonso'nun kaybettiği pozisyonu geri almasını sağladı. Yarışın sonuna doğru çifte dünya şampiyonunu geçen Kovalainen, "Fernando'yu geçmeyi başardım ancak bu kez de kazayla düzlükte pit alanı hız limit butonuna çarptım" dedi.

Bu nedenle Alonso'ya geçilmesinden dolayı hayal kırıklığı yaşadığını kaydeden Kovalainen, buna rağmen aracın hızının güven verici olduğunu belirterek, en hızlı tur zamanını yaptığını belirtti.

Fin pilot, "Umarım Malezya'da gelecek hafta iyi bir yarış çıkarırım. Hedefim bu. Tüm hafta sonu burada gayet güzel geçti, üzerimde, yarışı kazanmak ve en hızlı olmaya çalışırken herhangi bir baskı yoktu" dedi.

Araç hızlandıkça basmaya devam ettiğini belirten Kovalainen, "Sezonun ilerleyen yarışlarında gittikçe daha iyi sonuçlar elde edeceğime inanıyorum. Ayrıca takımdaki birlik ruhu da &ccedi l;ok kuvvetli. Herkesin motivasyonu çok yüksek. Sanırım geçen yıldan farklı görünüyorlar" diye konuştu.

Kovalainen, "Herkes mutlu. Yarışı kazanamadığımız zamanlarda bile, basmaya devam edeceğiz ve sonunda hedefe ulaşmak için çalışmayı sürdüreceğiz" dedi.

TurkiyeF1.Com