Köylülerden 'kızınızı öldürün' baskısı

Bingöl’de zihinsel engelli B.Ç.’ye (19) tecavüz eden kimliği belirsiz kişilerle ilgili soruşturmada takipsizlik kararı çıkmasının ardından B.Ç.’nin annesi konuştu.

Köylülerden 'kızınızı öldürün' baskısı

Anne Rındiye Ç. (62), “Köylüler ‘Ayıbınızı temizleyin ve kızınızı öldürün’ diye baskı yapıyor” dedi.

Habertürk'ün haberine göre, Bingöl’ün Genç İlçesi’ne bağlı Yayla Köyü’nde 18 yıl önce babasını kaybeden B.Ç. (19), 20 Haziran günü karın ağrısı şikâyetiyle Bingöl Kadın Doğum Hastanesi’ne kaldırıldı. Genç kızın 5.5 aylık hamile olduğu ortaya çıktı. Genç kız mahkeme kararıyla koruma altına alınırken, Genç İlçe Cumhuriyet Başsavcılığı cinsel saldırı iddiasıyla ilgili soruşturma başlattı. Savcılık, 22 günde soruşturmayı tamamladı ve engelli genç kızın kendisini hamile bırakan kişilerden şikâyetçi olmadığı, olayda ‘rıza’ sebebinin bulunduğu gerekçesiyle soruşturmaya gerek olmadığına karar verdi. Takipsizlik kararı üzerine mağdurenin ağabeyi Mehmet Ç., bir üst mahkeme olan Muş Ağır Ceza Mahkemesi Hâkimliği’ne itirazda bulundu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın davaya müdahil olmasıyla soruşturma tekrar başlatıldı. Yaşanan olay nedeniyle köylüler B.Ç.’nin ailesine mahalle baskısı yapmaya başlamış. Ayıplanan aileyle köyde kimsenin görüşmediği öğrenildi.

‘VİCDANSIZLAR BULUNSUN’

B.Ç. gibi zihinsel engelli bir çocuğu daha olan anne Rındiye Ç., yaşanan olay nedeniyle köyde ayıplandığını gözyaşlarına boğularak anlattı. Rındiye Ç., “Kızımın hamile olduğunu duyduğumda şok geçirdim. Kızım babasız büyüdü. Köy dışındaki evimizde kimseyi rahatsız etmeden yaşıyorduk. Benim gibi okula gitmeyen ve Türkçe bilmeyen kızıma tecavüz etmişler. Kim yaptı bilmiyoruz. Bunu yapanlara soruyorum, yetim kızımdan ne istediniz? Tek isteğim engelli kızımı hamile bırakan vicdansızın bulunması ve gerekli cezaya çarptırılması. B.Ç. ile olaydan sonra hiç görüşemedim. Olay üzerine köylüler bize yüz çevirdi. Kötü dedikodular yapmaya başladılar. Bize ‘Kızınızı öldürün ve bu ayıbı temizleyin’ diyen oluyor. Ama biz adalete güveniyoruz. Çaresiziz, ne yapacağımızı şaşırdık” dedi.

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 30 yorum
Mağdur olanın yanında olup ona destek olmak varken bir de ölmesin istemek ha.Ölmek, öldürmek o kadar kolaysa kızın ölümünü isteyenler gitsin kendini öldürsün o zaman.
Kimin tecavüz ettigini tespit etmek çok basit yeterli savcı bey istesin. Anne karnındaki çocuktan kan örnegi alınır köylülerden her aileden kan alınıp DNA testine gönderdinmi tamamdır. Yeterki iste.
öldürün diye baskı yapaların erkek çocukları bu kızı mağdur etmiştir, ben size söyleyeyim.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler