KPSS puanları kaç yıl geçerli? Öğretmen adaylarına müjde

KPSS puanları kaç yıl geçerli olacak? sorusunun yanıtı belli oldu. Artık öğretmen adaylarının KPSS puanları iki yıl geçerli olacak.

KPSS puanları kaç yıl geçerli? Öğretmen adaylarına müjde

Öğretmen adaylarına yakından ilgilendiren müjdeli haber Resmi Gazete'de yayımlandı. Böylece öğretmen adaylarının KPSS puanlarının geçerlilik süresinde değişikliğe gidildi.

Düzenlemeye göre, öğretmen adaylarının KPSS’de elde ettikleri puanların geçerlilik süresinin bir yıl olmasını öngören madde yürürlükten kaldırıldı. Yeni maddede şu ifadeler yer aldı: “Madde 11 - KPSS, sonuçların açıklanmasından itibaren iki yıl süreyle geçerlidir. Ancak, öğretmen adayları için KPSS’de elde edilecek puanların geçerlilik süresi bir yıldır. Yeni bir sınavın yapılamaması durumunda ise sınav sonuçları, bir sonraki sınav sonuçlarının açıklanmasına kadar geçerli olmaya devam eder.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
hiç kaldıralım demeyin...50 almıs adam iki yıl o puanı saklasa ne yazar.kontrollü kontrolsüz universite açıyorsunuz..lisans bitirmiş bir egitimcinin sınavla işi ne..sınavı kazanan egitimcininde yuzde sekseni asosyal sonra bekle o ogretmenden ufku açık ögrenci yetiâtitmesini..asıl müjde bütün ögretmen adaylarinin meslegine kavusmasidir
şu dolar yaksk arızalıları görelim.ellerinde kullandıkları son model iphoneleri de kıracaklar mı bakalım..
ölene kadar olsun. her sene mezun binlerce veriyor 5 yılda 20 milyon öğretmen adayı olur
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler