HABER

Kral Abdullah'ın 'lüks' gezisi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün resmi davetlisi olarak Türkiye'ye bir ziyaret gerçekleştiren Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdülaziz Al-Saud, Ankara'ya geldi.

Özel uçağıyla saat 16.00'da Esenboğa Havaalanı'na inen Kral Abdullah'ı Cumhurbaşkanı Gül, Ankara Valisi Kemal Önal ve diğer protokol yetkilileri karşıladı. Kalabalık bir heyetle Ankara'ya gelen Kral Abdullah için havaalanında yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Kırmızı halı bulunan merdiven ile uçaktan inen Kral Abdullah'ı Cumhurbaşkanı Gül, sıcak bir şekilde karşıladı. Diğer protokol yetkilileri ile de selamlaşan Kral Abdullah, Cumhurbaşkanı Gül ile birlikte aprona getirilen limuzine binerek Çankaya Köşkü'ne hareket ettiler. Kral Abdullah, limuzinin içinden basın mensuplarına el salladı.

Cumhurbaşkanı Gül, Avrupa turunun ardından Türkiye'ye gelen Kral Abdullah onuruna bu akşam Çankaya Köşkü'nde bir yemek verecek. Kral Abdullah ve beraberindeki heyet için çoğunluğu lüks olmak üzere 117 adet araç kiralandığı öğrenildi. Kral Abdullah'ın çok sayıdaki bavulu da dikkat çekti.

İHA

Geri Dön