Kremlin'den Erdoğan-Putin görüşmesi öncesi açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in pazartesi ikili görüşme gerçekleştireceğini belirterek, "Suriye'nin yanı sıra, Moskova'da varılan anlaşmaların uygulanmasını da değerlendirecekler. Görüşmede askeri teknik iş birliği de ele alınacak." dedi.

Kremlin'den Erdoğan-Putin görüşmesi öncesi açıklama

Uşakov, Ankara'da Rusya ve İran'ın katılımıyla pazartesi gerçekleştirilecek üçlü zirveye ilişkin başkent Moskova'da gazetecilere değerlendirmelerde bulundu.

Zirve kapsamında liderler arasında ikili görüşmeler de yapılacağını belirten Uşakov, "Putin ile Erdoğan sıklıkla bir araya geliyor. Son görüşme kısa bir süre önce MAKS-2019 Uluslararası Havacılık ve Uzay Fuarı'nda gerçekleşti." diye konuştu.

"GÖRÜŞMEDE ASKERİ TEKNİK İŞ BİRLİĞİ DE ELE ALINACAK"

Uşakov, Putin ile Erdoğan'ın Suriye'deki gelişmeleri istişare edeceklerine işaret ederek, "Suriye'nin yanı sıra, Moskova'da varılan anlaşmaların uygulanmasını da değerlendirecekler. Görüşmede askeri teknik iş birliği de ele alınacak." ifadesini kullandı.

Türkiye ve Rusya arasındaki ticaret hacminin 2018'de yüzde 15,8 artarak 25,5 milyar dolara ulaştığını anımsatan Uşakov, "Ticari ilişkilerimizi güçlendirmek adına iki ülke de ulusal para birimleriyle ticarete büyük önem veriyor. Bu uygulamayı artırmaya yönelik hükümetlerarası anlaşmanın taslağı hazırlanıyor." değerlendirmesinde bulundu. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Tamam. Güvenli bölgeyi unutun. Abd hazetmediği ülkelerle iki günde bir buluşacaksın. Sonra da söylersin. Abd güvenli bölge kurmak istemiyor. Bir gece orda bir burda olmuyor...! Yine başlarsın yakında Hey amerika. Hey rusya. Hey israil. Hey bilmem Kim. Dondurma sefası sonrası suriye'deki askerimize esad yanlilari saldiracak. Sen dogru duzgun tek kelime etmeyeceksin. Sanirim suriye de taraf değiştirdik. Esad yanlisi olduk. Unutun guvenli bolgeyi. Kendimiz yapmaliyiz. Onu da bu ekonomiyle ve bu zihniyetle imkansiz. Suriyelilerle yasamaya devam. Gecmis olsun.
Rusya süriye yi vuruyor biz el sıkıştırıyoruz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler