HABER

Kreş ve anaokulları tatil olacak mı? MEB'den açıklama

Kreş ve anaokulları tatil olacak mı? MEB'den açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı'nca 81 ile gönderilen genelgeyle okul öncesi eğitim kurumlarının tamamında, haftada 5 gün ve günde 6 etkinlik saati olacak şekilde yüz yüze eğitim yapılacağı bildirildi.

Bakan Ziya Selçuk imzasıyla 81 ile 'Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında Yüz Yüze Eğitim' konulu genelge gönderildi. Genelgede Covid-19 salgını sürecinde okul öncesi eğitim kurumlarının tamamında, haftada 5 gün ve günde 6 etkinlik saati olacak şekilde yüz yüze eğitim yapılacağı belirtilirken, salgın dönemlerinde okul öncesi eğitim kurumlarında yapılacak yüz yüze eğitime ilişkin hususlara da açıklık getirildi. Daha önce 20 Kasım ile 4 Ocak arasında resmi ve özel tüm okul öncesi eğitim kurumlarında etkinliklerin, ilkokullarda, ortaokullarda ve ortaöğretim kurumlarında tüm derslerin uzaktan eğitim yoluyla işleneceğine ilişkin karar alındığı hatırlatılırken, "Ancak Bakanlığımız ile ilgili kurumlar arasında yapılan istişareler sonucunda resmi ve özel tüm anaokulu, ana sınıfı ve uygulama sınıflarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılmasının uygun olacağı değerlendirilmiştir" denildi.

YÜZ YÜZE EĞİTİME GELMEYENİN KAYITLARI SİLİNMEYECEK

Genelgeye göre, okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün ve günde 6 etkinlik saati süreyle aralıksız yüz yüze eğitim yapılacak ve 1 etkinlik saati 30 dakika olacak şekilde planlanacak. Okulun fiziki imkanları doğrultusunda bir gruptaki çocuk sayısı en az 5 olacak şekilde şube tanımlamaları yapılabilecek. Fiziki imkanları uygun olan okul öncesi eğitim kurumlarında salgın ile ilgili tüm tedbirlerin alınması şartıyla çocuk kulüpleri açılabilecek. Çocukların ev ortamında da desteklenmesi amacıyla TRT EBA İlkokul kanalında her gün yayınlanan EBA Anaokulu kuşağını takip etmeleri ve ailelerin Temel Eğitim Genel Müdürlüğü internet sitesinde yayınlanan Erken Çocukluk Eğitim Takvimi ile diğer yayınlardan yararlanmaları sağlanacak. Okula kayıtlı olup yüz yüze eğitimi tercih etmeyen ailelerin çocuklarının kayıtları silinmeyecek olup, bu çocukların da EBA Anaokulu'nu izlemeleri ve diğer eğitim materyallerinden yararlanmaları için gerekli önlemler alınacak.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 79 yorum
çalışan annelerin çocukları konusunda acil bir seyler yapılması lazım mağduriyet çok büyük
bakıcı tut
@fk1963 kime güveneceksin çocugunu teslim etmek için bakıcı tut demek kolay evladının elini bırakamıyorsun sokakta kaldıki bir yabancıya teslim edeceksin erkek kız çocugu okadar çokken bu ülkede istismar
@fk1963 sivri zekalı, tutulan bakıcılar gelmek istermi bu virüs döneminde, yada evine kabul etti diyelim, amaç irtibatı kesmek değil mi. ne anlamı kaldı. ayrıca peşin ödeme yapanlar var birde maddi boyutu var bu işin. tuzun kuru sırf konuşmak için yorum yapıyorsun
@fk1963 boş yap sen. yazmak için yazma
bizim gibi bakıcı bulsunlar
@fk1963 bulduğun bakıcıya ne kadar güveniyorsun. günlük test mi yaptırıyorsun? özel hayatında be yaptığını kiminle temas ettiğini nerden biliyorsun? tam kapanma diyorsan tamam yollamayalım çocukları. güzel. kim para kazanıp masrafları karşılayacak? faturalarda eve kapanacak mı? bu ay doğal gaz ödemezsek oluyor mu mesela? herkes kendine yontuyor maalesef. empati sıfır.
ne kadar saçma sapan şeyler yapıyorlar
Acele etmeyin haftaya felan söylersiniz nasıl olacağını..
Geri Dön