Kronik geç kalma hastası

İşine, arkadaşlarıyla buluşmaya ve tüm randevularına her zaman geç kalan Amerikalı Jim Dunbar'ın "kronik geç kalma" hastası olduğu belirlendi.

Kronik geç kalma hastası

20 dakika geç kaldığı Ninewell Hastanesi'ndeki muayenede 57 yaşındaki Dunbar'ın durumunun, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu hastalarınınki ile aynı beyin bölgesindeki sorundan kaynaklanıyor olabileceğini belirten doktorlar, bu kişinin işlerin ne kadar zaman alacağını doğru şekilde hesaplayamadığını vurguladı.

Dunbar, Daill Mail gazetesine yaptığı açıklamada, birçok işi bu sorunu nedeniyle kaybettiğini, insanların tepkilerini anladığını ancak kendisine inanmadıklarını, bazen depresyona girdiğini ifade etti.

Jim Dunbar, akşam 7'deki sinemaya gitmek için sabah erken kalktığını, hazırlanmak için kendine 11 saat verdiğini ancak yine de filme 20 dakika geç kaldığını belirtti. Teşhise rağmen Dunbar, halen gecikmeme mücadelesi veriyor.

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
HASTALIKLARIN HEPSİ ZOR EKONOMİK SIKINTIM OLSUN LAKİN ALLAHIM EN UFAK BİR HASTALIK VERMESİN BANADA KİMSEYEDE.
Bende aynı hastalıktan müzdariptim. Saatimi 15 dakika ileri alınca geçti.
İzmir'in yarısından fazlası iş yeri dışındaki herşeye genellikle geç kalır. Genetik bişi galiba... İzmir'lilerin rahatlıgından kaynaklanan. Bizde ki de kronikleşmiş herhalde genetik değilmiş
ne alaka bütün izmire niye mal ediyosunki saçmalama
Az yesin!
:D bunuda gördük allahım ya zamane hastalığı işte
bende de tam tersi var tam dakik olucam illa sanki herkes saatinde ordaymış gibi bana eziyet işte
Bu bana birisini hatırlatıyor
Diğer Haberler