HABER

Küçük Bedrettin 3-4 gün sonra taburcu olacak

Kendisini dilendirmeye çalışan kişiler tarafından feci şekilde dövüldüğü öne sürülen 5 yaşındaki Bedrettin Karaduman'ın son halini İHA görüntüledi.

İSTANBUL (İHA) - Kendisini dilendirmeye çalışan kişiler tarafından feci şekilde dövüldüğü öne sürülen 5 yaşındaki Bedrettin Karaduman'ın son halini İHA görüntüledi. Hastane koridorunda görüntülenen küçük çocuğun yüzünün gizlendiği görülürken, doktoru Bedrettin'in 3-4 gün içinde taburcu olabileceğini açıkladı.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisi süren Bedrettin Karaduman'a hastanede bir refakatçi ve bir güvenlik görevlisi eşlik ediyor. Küçük çocuğun yanından bir an olsun ayrılmayan görevliler,

tomografi çekimi için alındığı odaya da Bedrettin ile birlikte gitti. Sedye ile odasından çıkartılan Bedrettin'i İHA kamerası görüntüledi. Yanındaki görevlilerle birlikte tomografi odasına götürülen küçük çocuğun, yüzünün örtü ile kapatılması dikkat çekti.

Küçük Bedrettin'in tedavisini sürdüren Opr. Dr. Cumali Aksoy ise çocuğun durumu hakkında bilgi verdi. Beyin tomografisi çekilen Bedrettin'in durumunun iyi olduğunu belirten Opr. Dr. Cumali Aksoy, "İlk geldiği günkü durumuna göre çok iyi. Çekilen beyin tomografisinden sonra genel durumu iyi görünüyor. Servise alınacak ama bir refakatçi sorunu var. Bu halledildiği zaman odaya alınacak. 3-4 gün sonra taburcu olabilir. Çocuk olduğu için kontrolünü çok sıkı tutuyoruz. Kafa ve bedensel travmayı atlatmış

durumda. Dün de anne ve babası ile psikologlar geldi. psikolojik durumu da gayet iyi. İlk önce annesini sayıklıyordu. Ama şimdi kendisine gösterilen ilgiden memnun" dedi.

Öte yandan küçük çocuğa, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu İl Müdürlüğü'nden bir refakatçinin eşlik edeceği öğrenildi. Refakatçinin gelmesi ile birlikte yoğun bakımdan çıkartılacak çocuğun, normal odaya alınacağı öğrenildi.

Bu arada, hastane önünde toplanan Dev-Sağlık İş Sendikası üyeleri de yaptıkları eylemde küçük çocuğa destek verdi. SHÇEK'i suçlayan sendika üyeleri, kurumun daha önce çocuklara sahip çıkmadığını savundu.

Geri Dön