HABER

Küçük çocuk atını ölüme sürüyor

İSTANBUL (İHA) - Ekmek parası için trafiğin en yoğun olduğu saatte at koşturan küçük jokey ve dayısı adeta ölüme at sürdü. Sürücülerin şaşkın bakışları altında dört nala at koşturan küçük jokey, trafikten korkmadığını dile getirdi.

Bayram harçlıklarından aldıkları parayı ata binerek harcayan çocuklara ata binmeyi öğreten 13 yaşındaki Sergen Pırıltı, hava kararınca Taksim trafiğinde dört nala at koşturarak evine gitmeye çalıştı. Taksim'de dün akşam saatlerinde trafikte giden araçlar yanlarından geçen atı görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi. Atı dört nala koşturan kişinin küçük bir çocuk olması ise şaşkınlığı ikiye katladı. Taksim'den Kasımpaşa yönüne doğru atını hızla koşturan Sergen görenleri şaşkına çevirdi.
Küçük Sergen yanında kendisine göz kulak olan dayısı Rıze Ergüler ile birlikte ata binerek asfaltta atını koşturdu. 8 yaşındaki "Gülbahar" isimli ata binen küçük jokey, trafik kurallarına da uymayı ihmal etmedi. Kırmızı ışıkta atını durduran küçük asfalt kovboyu, daha sonra trafikte rahatça ilerledi. Küçük Sergen, "Trafikte korkmuyorum. Bu yolda ata binmeyi öğrendim" dedi.

Sergen'in dayısı Rıza Ergüler ise, "Ekmek parası ne yapalım. Asfaltta çok yakınıma ata binmeyi öğrettim, Sergen'de ata binmeyi burada öğrendi. Tehlike yok" diye konuştu.

Küçük Sergen daha sonra atı "Gülbahar" ile akşam karalığında gözlerden kayboldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön