HABER

Küçük: İçerdekiler tığ gibi olmuş!

Yalçın Küçük, cezaevindeki Ergenekon zanlılarını anlattı. Kemal Gürüz'den Tolon Paşa'ya kadar bir çok kişiyle ilgili çarpıcı izlenimleri vardı. Ergenekon'un 10. dalgasında tutuklandı, 10 gün cezaevinde yattı. Çıktığında mutluydu. Çünkü o böyle bir davanın dışında kalmak istemiyordu, hatta bu davanın sanığı olmaktan gurur duyduğunu söylüyordu. Sedef Şenkal Demir'in yaptığı röportajdan satırbaşları şöyle:

"KEMAL' DİYE BAĞIRDILAR: Nezarethaneler kötü yerlerdir. Tuvalete gitmek için izin istersin sabahları kuru ekmek yersin. Ben kıdemli sanığım, kıdemli yargılananım. Engin Aydın kelepçe takıldığında ağladı teselli etim. Kemal Gürüz parmak izi alındıktan sonra geldi bana sarıldı. Ben 1956'dan beri bunları yaşadığım için onlara moral verdim. Bana emniyette hep Yalçın Bey, Hocam diye hitap etiler. Ama Kemal Gürüz'e "Kemal!" diye bağırdılar. Üzüldüm. Zaten Kemal Bey korktu ABD'ye sığındı. 1945'te deTürkiye korkup ABD'ye sığınmıştı.

HEPSİ TIĞ GİBİ: Silivri'de ortam çok iyi. Herkes tığ gibi. Tolon Paşa zayıflamış, Veli Paşa gençleşmiş. Emin Gürses ve Ümit Sayınla koğuş arkadaşı oldum. Emin müstehcen muhabbetleriyle beni çok güldürdü. Ben cezaevine girmek istemem ama burada bir cumhuriyet savaşı var ve ben dışında olamam zaten ortasındayım. Türk ordusu da "Bu davanın sonuna kadar gidilsin" diyor. Ergenekon'da tutuklanan askerlerin hepsi PKK'ya karşı savaş vermiş kahramanlar. O zaman siz Barzani ile işbirliği yapıyorsunuz derim ben.

GÖZALTINA BEKLİYORDU; Yalçık Küçük: Ergenekon'dan gözaltına alınmak hiç aklımdan çıkmıyordu ki. 7 aydır düzenli bir kampanya vardı ATV, Kanal 7 ve STV'de. Şamil Tayar ve Nazlı Ilıcak'ın yazılarıyla da pekiştiriliyordu. Senaryoyu kuvvetlendirmek için benim, Mustafa Özbek'in eski genelkurmay başkanı Hüseyin Kıvrıkoğlu'nun alınması gerekiyordu. Onlara göne Kıvrıkoğlu 1 numara.

ONLARI ÇOK YORDUM; "Ama yordum onları. En uzun ifadeyi Doğu Perinçek vermişti. Ben onu geçtim. Tam 20 saat ifade verdim emniyette."

KAHRAMANLAR CEZAEVİNE: Kimler gözaltına alınıyor? PKK ile savaşmış, Apo'yu getirmiş, sorgulamış askerler. Kürtler'e şunu mu söylemek istiyorsunuz: "Ey Kürtler, sizinle mücadele edenlerin hepsini hapse atıyoruz. Bu kahramanların hepsinin madalyası var." Türk devleti kendi dibini oyuyor. Tuncer Kılınç'da, Hüseyin Kıvrıkoğlu'da "Ordudan intikam alıyorlar" dedi. Bir numara açıklandı artık. Hüseyin Kıvrıkoğlu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön