HABER

Küçük Mehmet menenjitten mi öldü?

Küçük Mehmet menenjitten mi öldü?

TEKİRDAĞ (İHA) - Çorlu Alipaşa İlköğretim Okulu 7. sınıfta eğitim gören Mehmet Irgın'ın ani ölümü, iki öğrencinin de benzer rahatsızlıklar nedeniyle hastaneye kaldırılması, menenjit hastalığı iddialarını ortaya çıkardı.

Bazı öğrenci velileri çocuklarını okula göndermekte tereddüt ettiklerini belirtirken, okul müdürü "Endişeye gerek yok" diyerek velileri sakinleştirmeye çalıştı.

Alınan bilgiye göre, Nusraiye Mahallesi'nde bulunan Alipaşa İlköğretim Okulu 7/B sınıfı öğrencisi Mehmet Irgın, geçtiğimiz gün aniden rahatsızlanarak hayatını kaybetti. Irgın'ın ani ölümünün ardından, aynı okulda eğitim gören 2 öğrenci de ateşli hastalık nedeniyle Edirne Tıp Fakülltesi Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Bir ölüm ve 2 öğrencinin tedavi altına alınması, öğrenci velilerinde paniğe neden oldu. Bunun üzerine okulda toplanan öğrenci velileri, okul müdüründen açıklama istedi. Bir öğrenci velisi, "Açıklama bekliyoruz. Yetkililer bize olayın ne olduğunu anlatsın. Ben çocuğumu okula gönderiyorum ancak bazı veliler göndermiyor" dedi. Bir süre sonra Okul Müdürü Mustafa Kurtuluş velilere açıklama yapmak için dışarı çıktı.

Menenjit iddiaları üzerine konuşan Kurtuluş, "İki öğrenci Edirne Tıp Fakültesi'nde tedavi altıda. Ancak menenjit teşhisi konulmadı. Geçtiğimiz gün hayatını kaybeden 7. sınıf öğrenci Mehmet Irgın'ın ölüm nedeniyle ilgili bize bir bilgi ulaşmadı" dedi.

Okulun bulunduğu bölgede yer alan 5 Nolu Sağlık Ocağı'nın doktoru Nihat Küçükarslan da, okulda öğrenci velilerine yönelik bir konuşma yaptı. Küçükarslan, endişelenecek bir durumun olmadığını söylerek, öğrenci velilerinden çocuklarını gönül rahatlığıyla okula göndermelerini istedi.

Çorlu Kaymakamı Erhan Özdemir, İlçe Emniyet Müdür Muhittin Sert ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Bağlar da, okula gelerek iddialarla ilgili bilgi aldı.
Öte yandan öğrenciler ise, okuldaki bazı arkadaşlarının baş ağrısı ve mide bulantısı şikayetleri olduğunu iddia etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön