HABER

Küçük muhtar adayının 'telefon direği' talimatı sosyal medyayı salladı

Küçük muhtar adayının 'telefon direği' talimatı sosyal medyayı salladı

Ardahan'a bağlı Damal ilçesinin Otağlı köyünde, 2019'da muhtarlık adaylığını açıkladığı görüntüleriyle ilgi çeken Çağatay Amanak (7), takım elbiseli olarak arkadaşlarıyla meydanda bir araya gelip, köyde şebeke çekmemesi nedeniyle "Telefon direkleri dikilecek" dedi. Küçük muhtar adayının sosyal medyada paylaşılan görüntüleri, çok sayıda kişi tarafından beğenildi.

Otağlı köyünde yaşayan Çağatay Amanak, 2019 yılında, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesi cep telefonu kamerası ile kaydedilen videoda, sembolik olarak muhtar adaylığını açıkladı. Kravat takıp, ceket giyen Çağatay'ın yöresel şive ile yaptığı adaylık açıklaması, izleyenlerden büyük beğeni topladı.

e966cd24a995b89bfa74e026d48ac595

Küçük muhtar adayı, bu kez de meydanda yine takım elbiseli olarak arkadaşlarıyla bir araya gelip, köyde şebeke çekmemesi nedeniyle "Telefon direkleri dikilecek. Hemen cumartesi günü bu köye telefon direkleri gelsin. Kimseyle konuşulmuyor" talimatını verdi. Çağatay'ın sosyal medyada paylaşılan bu görüntüleri de çok sayıda kişi tarafından beğenildi.

58f889e04c41d8b8ad515d736bb7cc0a

Küçük Çağatay, başka videoda ise okulların açılmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyleyerek, ”Okumayı söktüm, yazabiliyorum da. Siz de benim gibi okuma yazmayı sökün. Herkese diyorum; okuma yazmayı öğrenin” dedi.

Fenomen minik muhtar adayı Çağatay Amanak’ın sosyal medyada yayınlanan görüntüleri ilgi görüyor.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
geleceğin cumhurbaşkan:)) sende bizi marsa gönderme:))
Sayın muhtarım sakın dini siyasete karıştırma iki ağlayıp cumaya gidiş videosu ikide eyüp sultanda dua eden resim sallama her seçimden önce bir cavur ülkesi başkanı ile müslümanlık din üzerine atışma zira davar çok memlekette inanıyorlar sonra bak oda müslüman diyorlar sen bilin yakma bizi..!
Duygularımıza tercüman olmuş sunuz
bahtı açık olsun. elinden tutulsun okutulsun memlekete hayırlı bir insan olsun
Geri Dön