HABER

Küçük Songül'ün büyük dramı

Samsun'un Havza ilçesinde doğuştan kalbi delik olan 6 yaşındaki Songül Daş, rahatsızlığı nedeniyle gelişemediği için 2 yaşında gibi görünüyor.

Havza ilçesi Boyalı köyünde yaşayan baba Ferhat Daş, doğuştan kalbi delik olan ve kalp ile akciğer arasında kanın akışını sağlayan damarı olmayan küçük kızının tedavisi için yardım bekliyor. 6 yaşında olmasına rağmen hastalığı nedeniyle 2 yaşındaki çocuklar gibi görünen küçük Songül'e ağlamak, koşmak ve oynamak yasak. Solunum yetersizliği nedeniyle zaman zaman kızının nefes alamadığını ve morardığını belirten çaresiz baba Ferhat Daş, "Kızım 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü'nde 1 ay yattı, şimdi fakültenin gözetimi altında. Doktorlar yapacak bir şey olmadığını söylüyorlar" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım bekleyen Ferhat Daş, "Bir televizyon programında inekten alınan bir damarın bir çocuğa takıldığını görmüştüm. Ama ben yeşil kartımla bundan fazlasını yapamıyorum. Başbakanımızdan kızımın tedavisi için bize yardım etmesini istiyorum" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön