HABER

Küfürde son tango bugün

Kulüplerin isteği doğrultusunda küfür nedeniyle öngörülen puan silme cezasını yumuşatmayı kabul eden Futbol Federasyonu, bugün yapacağı yönetim toplantısında disiplin talimatının 31. maddesini yeniden düzenleyecek.

Mevcut uygulamada küfür nedeniyle 3. kez disiplin kuruluna sevk edilen kulüplerden 3 puan silinmesiyle ilgili hükmü, "Eylemin 5 kez tekrarlanmasından sonra 6. kez sevk gerçekleşirse puan tenzili yapılır" şeklinde değiştirmeyi planlayan federasyon yine kulüplerin isteğiyle seyircisiz oynama cezasına ağırlık verecek. Kulüplerin "Küfür yüzünden en son cezalandırılması gereken bizleriz" şeklindeki ısrarlı tavrından sonra ilk iki eylem sonrası para, sonrasındakiler için ise para ve seyircisiz oynama cezası verilecek. Altıncı kez aynı suçtan disiplin kuruluna sevk edilen kulüpten bu kez üç puan tenzil edilecek.

Bu arada Kulüpler Birliği ve federasyon yetkilileri arasında geçen hafta yapılan toplantıda varılan uzlaşmaya göre küfürlü tezahürat için kesilen 250 ve 500 bin YTL'lik ağır para cezalarının üst sınırında da yarı yarıya indirim yapılacak.

Hakemlere Zam Gündemde
Geçen hafta Hukuk Kurulu Başkanı Kemal Kaya'nın vefatı üzerine ertelenen yönetim toplantısına uzun bir aradan sonra Haluk Ulusoy başkanlık edecek.

Toplantıda gündeme gelecek bir diğer önemli konu ise hakem ve gözlemci ücretlerine yapılacak zam oranı olacak. Merkez Hakem Kurulu ve FFHGD'nin önerdiği rakamları görüşecek olan yönetim kurulunun yüzde 25'ten fazla zam yapmasının mümkün olmadığı bildirildi.

Kaynak : Milliyet

PARTNEREvlendiler!Evlendiler!
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön