Kül konteynerlerine göz diktiler

Turgutlu Belediyesi, vatandaşlardan gelen şikayetleri değerlendirerek gerçekleştirdiği çalışmada Manisa Büyükşehir Belediyesi’nden aldığı destekle çöp konteynerlerinin yanına koyduğu kül konteynerinin şehrin muhtelif yerlerinde amacına uygun kullanılmadığı ortaya çıktı.

Kül konteynerlerine göz diktiler

Turgutlu Belediyesi, vatandaşlardan gelen şikayetleri değerlendirerek gerçekleştirdiği çalışmada Manisa Büyükşehir Belediyesi’nden aldığı destekle çöp konteynerlerinin yanına koyduğu kül konteynerinin şehrin muhtelif yerlerinde amacına uygun kullanılmadığı ortaya çıktı. Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, art niyetli kişi ya da kişilerin konteynerleri bulundukları yerden aldığı tespit edilirken, bu konuda hassasiyet gösterilmesinin önemi vurgulandı.
Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü şantiyesine gönderilen yaklaşık 450 adet kül konteyneri geçen hafta şehir merkezindeki mahallerde bulunan çöp konteynerlerinin yanlarına konulmaya başlanırken, vatandaşların şikayetleri üzerine saha çalışması yapan ekipler, konteynerlerin amacına uygun kullanılmadığını tespit etti. Konuya yönelik açıklama yapan Temizlik İşleri Müdürü Evren Erbaş Ser, “Soba küllerinin çöplerin arasına karışması nedeniyle mevcut varillerin yanarak zarar gördüğünü ve nakliye araçlarının mekanik aksamlarının çalışma ömrünü kısalttığı tespit edildiği için mahallelerimizde bulunan çöp toplama konteynerlerinin yanına kül konteynerleri yerleştirmeye başlamıştık. Vatandaşlarımızın da soba küllerini evsel atıkla karıştırmayıp direkt olarak bu konteynerlere dökmesini, böylece hem araçlarımızın mekanik aksamlarının zarar görmesini engellemeyi, hem de çıkabilecek yangınlar için önlem almayı hedeflemiştik. Geçen hafta başlayan uygulamamızda dağıtımlara devam ederken, dağıtımını yaptığımız konteynerlerin de yerinden kaldırıldığına dair şikayetler aldık. Tespitlerimiz neticesinde de belirli sokaklarımıza koyduğumuz konteynerlerin yerinde olmadığını gördük. Daha temiz bir Turgutlu hedefi doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız kapsamındaki kül konteynerleri uygulamasında özellikle vatandaşlarımızdan duyarlılık bekliyoruz” dedi.

Kül konteynerlerine göz diktiler

Kül konteynerlerine göz diktiler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Diğer Haberler