HABER

Kültür çadırında aşık atışması

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı'nın Ramazan boyunca organize ettiği bir dizi etkinliğe ev sahipliği yapan Çamlıbel ve Ermenek Kültür Çadırları'nda bu hafta sonu da "Aşık Atışması" yapılacak.

Kültür çadırında aşık atışması

Aşık Gürkani ve Aşık Mehmet Akbaba'nın katılacağı "Aşık Atışması", 16 Kasım Cumartesi akşamı saat 20.00'de Çamlıbel Kültür Çadırı'nda, 17 Kasım Pazar akşamı ise saat 20.00'de Ermenek Kültür Çadırı'nda ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

"Kültür Çadırları sayesinde hayatımıza renk geldi" diyen Antalyalılar, "Ramazan ayı boyunca Kültür Çadırları'nda yapılan etkinlikler sayesinde, Ramazan ayının daha eğlenceli, daha dostane ve kaynaşma içinde geçtiğini" söylediler. Küçük yaşlardan beri "aşıklık geleneğine hizmet ettiklerini" söyleyen, her ikisi de Kars doğumlu olan Aşık Gürkani ve Aşık Mehmet Akbaba, bugüne kadar birçok ilimizde program yaptılar. Aşıklık geleneğinin yarınlara taşınabilmesi için bu tür programların önemli olduğunu belirten Aşık Gürkani ve Aşık Mehmet Akbaba, Kültür Çadırları'nda gerçekleştirilecek olan programda, "İyilik, yardımseverlik, dostluk ve barış" mesajları verecekler.

İHA

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler