HABER

Kulüpler Birliği toplanıyor

Bir yıldır toplantılara katılmayan F.Bahçe'nin de yer alacağı tarihi zirvede Haluk Ulusoy federasyonunun göreve devam edip etmeyeceği belli olacak.

Futbol Federasyonu, olağanüstü genel kurula gidecek mi, gitmeyecek mi? Futbolseverlerin haftalardır merakla beklediği bu önemli soru, bugün cevabını bulacak. Türk futbolunun en önemli unsurları olan Süper Lig kulüplerinin temsilcileri bugün, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in ısrarla talep ettiği olağanüstü genel kurul konusunu görüşecek. Özhan Canaydın'ın başkanlık yaptığı Kulüpler Birliği Vakfı, bugün İstanbul'da toplanacak.

Radison SAS Otel'de saat 14.00'te başlayacak toplantıya Turkcell Süper Lig'deki takımlar katılacak. Yaklaşık bir yıldır Kulüpler Birliği Vakfı'nın toplantılarına katılmayan Fenerbahçe Kulübü de bu önemli toplantıya katılarak görüşlerini bildirecek. Fenerbahçe'nin başkan düzeyinde olmasa da bir yönetici ile temsil edileceği, bu kişinin de hukukçu Şekip Mosturoğlu olacağı öğrenildi. Toplantıdan çıkacak karar Haluk Ulusoy federasyonunun kaderini belirleyecek.

Taktik savaşı
Kulüpler Birliği Vakfı'nın önde gelen isimlerinden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin öncülük ettiği bir grup kulüp başkanı, Futbol Federasyonu'nun seçimli olağanüstü kongreye gitmesi için bir süredir çalışma yapıyor. Bir anlamda taktik savaşı şeklinde geçecek toplantıyı bazı kulüplerin boykot etmeye hazırlandığı da ortaya çıktı. Bakan Şahin'in "Delegeler futbola sahip çıksın" şeklindeki talebiyle Ulusoy'un kaderinin bir kez daha tartışmaya açılacağı zirveye Beşiktaş, Trabzonspor, Ankaragücü ve Denizlispor'un temsilci göndermeyeceği, bazı kulüpleri de boykot için ikna etmeye çalıştıkları ifade edildi.

Kaynak : Hürriyet

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön