HABER

Küp dizme rekoru Londra'da kırıldı

LONDRA (İHA)- Her yıl geleneksel olarak düzenlenen dünya rekorlar günü kapsamında Londra'daki ünlü bir oyuncakçıda, Bedlam küpünü en hızlı yerleştirme denemesi yapıldı.

Guinness Rekorlar Kitabı gözlemcilerinin eşliğinde yapılan denemede, Danny Bamping 2 farklı rekor kırdı. Yaklaşık 1 saat boyunca Bedlam küplerini doğru yerleştirmeye çalışan Bamping, 9 saniye 59 saliselik bir zaman diliminde küpleri dizerek, yeni dünya rekorunun sahibi oldu. Denemelerinde sürekli olarak 12 saniyede küpleri dizen Ramping'e, önce oyuncakçının çalışanları tarafından sihirli örtü isimli küçük bir örtü verildi.

Bunun işe yaramadığının görülmesi üzerine ise, Ramping çareyi ceketini çıkarmakta buldu. Rekoru kırmasının ardından rahatlayan Remping, gözlerini bağlatarak da küpleri dizmeyi denedi. Kapalı gözlerle yaptığı denemesinde ise, geçmişte kırılmış olan 59 saniyelik rekoru kırarak, aynı küpleri 36 saniyede dizmeyi başardı. Bu rekor denemesine son bir aydır hazırlandığını ifade eden Ramping, iki rekoru aynı günde kırabildiği için oldukça mutlu olduğunu söyledi. Şu anda Bedlam oyuncaklarının da sahibi olan Ramping, çocukluğundan beri anne ve babasının kendisine aldığı oyuncakların bu işi seçmesinde oldukça etkili olduğunu belirtti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön