Kur'an-ı Kerim sek içilmez

Antalya'nın Kemer İlçesi'nde Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Şubesi tarafından düzenlenen 'Dinin ve Kadının Türban ile İstismarı' konulu konferansa katılan ilahiyatçı Prof. Dr. Şahin Filiz'in "Kuran-ı Kerim sek içilmez" sözleri tartışmaya neden oldu. Tartışma uzayınca konferansa son verildi.

Belediye Kültür Salonu'ndaki konferansta konuşan Konya Selçuk Üniversitesi'nden atanan ilahiyatçı Şahin Filiz, büyük önder Atatürk'-ün İslam dinini en iyi anlayan insanlardan biri olduğunu söyledi. Şahin, Kuran-ı Kerim'de 'türban' gibi bir ifade olmadığını söyledi.

Prof. Dr. Filiz, konuşmasının ardından izleyicilerin sorularını yanıtladı. Bu sırada bir katılımcının, "Dinimizi öğrenmek için sadece Kuran-ı Kerim'i kaynak alabilir miyiz?"sorusu üzerine Prof. Dr. Filiz, "Kuran-ı Kerim sek içilmez, yanında başka kaynakları da incelemek gerekir" dedi. Bu yanıta öfkelenen bir katılımcının, "Biz buraya dinimizle ilgili bilgi edinmeye geldik. Ama siz bizi peygamberimizden ve dinden soğuttunuz. Kuran-ı Kerim'in tek başına kaynak olup olmayacağını alkollü bir örnekle açıklayamazsınız" diye tepki gösterince salondaki dinleyiciler arasında tartışmalar çıktı. Tartışmalar büyüyün-ce de konferansa son verildi.