HABER

Kurbanlık alırken dikkat!

Kurbanlık alırken dikkat!

DENİZLİ (İHA) - Denizli Koyun ve Keçi Üreticileri Birliği Başkanı Hasan Önder, hayvanların kurban olabilmesi için develerin 5, sığır ve mandaların 2, keçi ve koyunların 1 yaşında olması gerektiğini belirtti.

Denizli Gazeteciler Cemiyeti (DGC) Basın Merkezi'nde basın toplantısı düzenleyen Denizli Koyun ve Keçi Üreticileri Birliği Başkanı Hasan Önder, Kurban Bayramı'nda vatandaşların sorun yaşamamaları için Ticaret Borsası'nın belirlediği yerlerde ve kurban satma yetkisi bulunan kişilerden hayvan alınması gerektiğini belirtti.

Vatandaşların aldıkları hayvanların veteriner kontrolünden geçip geçmediğini ilgili kurumlarca denetlendiğinden emin olması gerektiğini belirten Önder, "Güven açısından birliğimizin üreticileri olan Denizlili koyun ve keçi üreticilerinin hayvanlarının tercih edilmesi gerekir. Birlik üyelerimizin kolay satış yapabilmesi ve vatandaşlarımızın vadeli kurbanlık alabilmesi için kuracağımız kredi kartı uygulamasının vatandaşlar tarafından dikkatle araştırılmasını istiyoruz." dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön