HABER

Kurbanlık danayı kaçıran zanlılar tutuklandı

AYDIN (İHA) - Aydın'ın Çine İlçesi'nden çaldıkları buzağıyı otomobille kaçırmak isterken yakalanan 3 kişi, çıkartıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgiye göre, Çine Soğancılar Mahallesi Şeyhler Caddesi 188 Sokak üzerindeki bir ahırın demir kapılarını kırarak içerideki danayı çalan sabıkalı Ş.Ç., E.G. ve B.Ç., hayvanı bir otomobile bindirerek kaçmaya başladı. Polisten kaçarken Aydın Tansaş Kavşağı'nda kaza yapan zanlılar, otomobili ve danayı bırakarak kaçmak isterken polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Polislerin "Garip Ferhat" adını verdiği dana ise yeddiemine teslim edildi. Hırsızlık zanlıları, sorgulamalarının ardından Çine Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edildi. Hayvan hırsızlığı ve değişik hırsızlık suçlarından sabıkaları olan Ş.Ç., E.G. ve B.Ç., savcılık tarafından dün akşam tutuklama talebiyle sevk edildikleri nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Çine Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

Bu arada, büyükbaş hayvan çalan ve otomobile büyük bir hayvanı sığdırmayı başaran hırsızlar Çineli vatandaşlar arasında merak konusu oldu. Zanlıların adliyeye çıkarılacağını öğrenen pek çok vatandaş, Çine Adliyesi önüne geldi. Hırsızların tutuklanmasına sevindiğini belirten çalınan dananın sahibi Sadettin Aşkın, bundan sonra ahırda nöbet tutacağını söyledi. Aşkın, "İneğim çok büyük bir üzüntü yaşadı. Zanlıların en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum" dedi.
Olayın tüm gazete ve televizyonlarda haber konusu olması ise 'Garip Ferhat'ı bir anda meşhur etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön