Kurnaz pazarcı yakayı ele verdi! Semt pazarında 'pes' dedirten tartı hilesi

Denizli'deki semt pazarında çekilen görüntüler izleyenlere 'pes' dedirtti. Bir vatandaş tarafından kayda alınan videoda, satış yapan kişinin, poşetleri metal paralar doldurduğu leğene koyarak tarttığı görüldü. Bozuk paraların üzerine koyduğu poşetlerin kilosunu olduğundan fazla gösteren pazarcının hilesi, videonun sosyal medyada yayınlanmasıyla ortaya çıkarıldı.

Olay, Denizli’nin Pamukkale ilçesi Topraklık Mahallesi'nde kurulan bir semt pazarında yaşandı. Semt pazarında düzenli olarak satış yapan bir esnaf, terazinin kefesinin tabanını metal paralarla doldurdu. Alışveriş yapan vatandaşların fark etmesinin mümkün olmadığı tuzağıyla gün boyu satış yapan pazarcı, sürekli eksik tartarak kilolarca ürünü eksik tarttı.

Pazarcının satış yaptığı sokakta yaşayan duyarlı bir kişi, pazarcının akıl almaz tuzağını fark edince yaşananları saniye saniye cep telefonuyla kaydetti. Duyarlı vatandaş, bir taraftan kayıt yaparken diğer taraftan ise tepkisini, “Evet arkadaşlar görüyorsunuz; tartının içine bozuk paraları koymuş adam, tartarken de böyle tartıyor. Görüyorsunuz bozuk paralar içinde. Alışveriş yaparken yine yenilerini koyuyor. Tartarken de gıdaları üstüne koyuyor. Böyle bir şey olamaz” sözleriyle ifade etti.
Sosyal medyada paylaşılan görüntüyü büyük bir hayretle izleyenler, tuzağıyla halden aldığı ürünün aklınca çok fazlasını satarak kar elde ettiğini düşünen pazarcıya büyük tepki gösterdi.

AW123750_04

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 232 yorum
Cahil misiniz ? O pazarcılar her zaman paranın ağırlığından fazlasını koyuyor poşetin içine .
@berkan_1930_vbchl sende zeka fışkırıyor maşallah. Her seferinde bozuk para atıyor içine gözün görmüyor mu.
belli sen de onlardansin
nasıl bir beyin yapısına sahip olduğunu ya da hangi pazarda tezgah açtığını bilemiyorum ama kimse fazlasını değil sadece hakkını istiyor insanlar. O adam ki aslında değil birşey koymadığı zaman haramla doldurduğu göbeğiyle terazinin önününe durarak kapatıyor.
@berkan_1930_vbchl alt tarafında para çekmecesi varken oraya niye atıyo? o kadar bozuk para en az 250 gram gelir, o kadar fazla değildir herhalde, mantığınla izle ve konuş boş yapma duyar kasma..
aynen öyle ama bizim millet illa bir art niyet arayacak. 250 gr para var 2 kl biber alana 2kg 250g tartıyor adam
sende bu karaktersiz pazarcilardan birisin mubtemelen
ben hiç görmedim fazla tartani önde güzeller arkada çürükler bı de eksik tartmak.Allah rızası gözetmeksizin yapılan işler bunlar
pazarcı olduğunu bu kadar belli etme
He yav he fazlasını koyarlar sende mi pazarcısın
@berkan_1930_vbchl her zaman fazlasını koyuyo ne demek orda bozuk para varlen, gözleri tartı mı bu adamın HAKKI NEYSE ONU KOYSUN ordaki bozuk paraların savunması olmaz
Pazarcı Esnafımız Kendisinden izinsiz çekim yapıp yayınlayan bu kendini bilmezi Mahkemeye vermeli. Özel hayatın gizliliği diye bisey var.
Ekonomik sıkıntının insanların ahlâkını nasıl bozdugununda ispatı işte.. Kesinlikle mahkemeye vermeli Gizli cekim yapan bu Ahlaksızı. Sebep olanlar utansın Ekonomi Bakanı İstifa
Özel hayatmı
@tatilbanayakisiyor_4 sende mi aynısını yapıyorsun. seni gidi pazarcı bozuntusu seni kul hakkındanda mı önemli izinsiz çekim.
@tatilbanayakisiyor_4 sendemi hırsızsın başkasının hakkını yiyorsun.
Hahaha Adam özel hayatını pazar önlerinde yaşıyor..
@tatilbanayakisiyor_4 nerden nereye bağladın, buna pişkinlik ve etiksizlik denir.
sende haram yiyicisin belli
özel hayatmı adam pazarın ortasında sıkışmıyor ya ne konuşuyorsun sen
pazarda özel hayat mi var lale
sende haram yiyenlerdensin hırsızlık özel hayata gidiyorsa çok muhtemel sende bu yolun yolcusu sun
rabbimin terazisi şaşmaz
Tartının darasını alıyorsa problem yok. Yapan var mıdır bilmem ama esnafın fakir fukaraya çok ücretsiz ürün verdiğine şahit oldum. İnşallah bu esnaf da terazide hilleye başvurmamıştır.
Tüm pazarlarda terazi uzakta ekran gözükmüyor herşey satıcının insafına kalmış.
@bertaraf_f böyle tartı nerde görünmüş boş konuşma sende!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler