Kurnaz Rico Paşa

Beşiktaş'la sözleşmesi bitecek olan Ricardinho'nun 28 Mart'ta Sao Paulo'ya imza atacağı ve yönetimle anlaşabilirse İstanbul'a dönmeyeceği öğrenildi

Kartal'da Ricardinho defteri kapanıyor. Brezilya basını, sözleşmesi biteceği için 2 ay sonra serbest kalacak olan sambacının, 28 Mart tarihinde ülkesine giderek her konuda anlaşma sağladığı Sao Paulo kulübü ile mukavele imzalayacağını yazdı. Brezilya gazeteleri, Beşiktaş'ın geleceğe yönelik planlarında yer almadığı için siyah-beyazlı takımla bağlarını koparan Ricardinho'nun kariyerinin son senelerinde eski kulübü Sao Paulo'nun formasını giyeceğini iddia etti. Sambacının, 28 Mart tarihinde Beşiktaş'la bütün bağlarını koparma hesapları yaptığı ve bunun için en kısa süre içinde siyah-beyazlı yönetimle bir araya geleceği ileri sürüldü.

İSTANBUL'A DÖNMEYECEK Ricardinho'nun, 28 Mart'tan sonra geriye kalan yaklaşık 1.5 aylık sürede kendisine ödenmesi gereken alacağına karşılık, siyah-beyazlı yönetimden bonservisini isteyeceği kaydedildi. Beşiktaşlı yöneticilerin izin vermesi durumunda, Sao Paulo'ya imza attıktan sonra sambacının İstanbul'a dönmeyerek ülkesinde kalacağı vurgulandı.
Ancak Beşiktaş'ın şampiyonluk mücadelesi vermesi nedeniyle siyah-beyazlı idarecilerin, Ricardinho'ya olumlu yanıt vermesinin zor olduğu da ifade edildi.