HABER

Kürtaj parası için hırsızlık yaptı

İZMİR (İHA) - İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, sevgilisinden hamile kalan Moldova uyruklu N.G., kürtaj yaptırmak için temizliğe gittiği bir evi sevgilisiyle soyduktan sonra polis tarafından yakalanınca hırsızlık suçundan adliyeye sevk edildi.

Moldovalı N.G., 3 ay önce G.G. (21) adlı gençle tanışarak onunla birlikte yaşamaya başladı. Sevgilisinden hamile kalan N.G. kürtaj yaptırdı. Ancak iki sevgili 2 bin YTL kürtaj parası nedeniyle borca girdi. Borçlarını ödeyemeyen N.G. (25) ile sevgilisi G.G. bir plan yaptı. N.G.'nin temizliğe gittiği Bostanlı semtindeki üniversiteden sınıf arkadaşları Melis U. ve Saide Sülin Ç.'nin birlikte yaşadığı evi soydu. Ev sahiplerinin evinden 20 bin YTL değerinde 3 saat, 4 bilgisiyar, 2 bin YTL değerinde para,
kredi kartları, pırlanta küpe, kolye ve 50 adet cumhuriyet altını aldı. İki sevgili çaldığı eşyaları bir otelin odasına koydu.

Eve geldiğinde soyulduklarını anlayan Melis U. ve arkadaşı polise başvurdu. Polis yaptığı araştırmada, evin temizliğe gelen N.G. tarafından soyulduğunu belirledi. N.G. ve sevgilisi G.G. oturdukları Karşıyaka'daki evlerinde yakalandı. İki sevgili ifadesinde hırsızlığı kürtaj borcunu ödemek için yaptıklarını söyleyerek pişman olduklarını belirtti. Polis, hırsızlık olayına yardımcı olduğu iddia edilen 3 kişiyi daha gözaltına aldı. Olayla ilgili 5 kişi, "hırsızlık" suçlarından adliyeye sevk edildi.
Eşyalarını almaya gelen Saide Sülin Ç. de polise teşekkür ederek zanlıların en ağır cezayla cezalandırılmasını istedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön