HABER

Kürtajın ortaya çıkardığı tecavüz

Zonguldak'ta yaklaşık 2 yıl önce, 16 yaşındaki genç kıza tecavüz ederek hamile bıraktığı iddiasıyla çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılan 66 yaşındaki kişi hakkında, Adli Tıp raporuna göre, "kürtajın ardından elde edilen ceninin yüzde 99.99 babası olduğu" belirlenince yeniden arama emri çıkarıldı.

Kürtajın ortaya çıkardığı tecavüz

"Şifalı sulara gideceğim" diyerek evinden ayrıldığı öne sürülen kişinin yakalanması için yaklaşık 1 yıldır yapılan arama çalışmalarından ise henüz bir sonuç alınamadı.

2007 yılında komşu ve uzaktan akrabaları olduğu bildirilen Cemil K'nin (66) tecavüzüne uğradığını iddia eden Ç.K'nin ailesi, durumu jandarmaya bildirdi ve şikayetçi oldu.

Ç.K, annesinin rahatsızlığı nedeniyle hastaneye gittiği sırada, köyden tanıdığı Cemil K'nin evlerinin açık kapısından içeri girdiğini ve kendisine tecavüz ettiğini öne sürdü.

Cemil K'ye olanları annesine ve ağabeyine söyleyeceğini ifade ettiğini anlatan Ç.K'nın "O da bana 'söyleyemezsin, korkarsın, ağabeyin, annen seni öldürür, döver' dedi. Olayı korkumdan kimseye anlatamadım. Annem, benim adet dönemim geçince eczaneden aldığı testle kontrol edip, hamile olduğumu anladı. Daha sona jandarmaya müracaat ettik" dediği belirtildi.

Savcılıkça 1 gün sonra ifadesi alınan Cemil K'nın ise tecavüz olayını kesinlikle reddettiği belirtilerek, "İddia yalandır. Ben 2 aydır kendilerini görmüyorum. Ben tetkik, kontrol istiyorum. Test yapılsın" dediği belirtildi.

MAHKEME SERBEST BIRAKTI

Soruşturma kapsamında, genç kızın, Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nce yapılan sağlık kontrolü sonucunda, saldırıya ait herhangi bir iz bulunmadığı, geçen zaman içinde iyileşmiş olabileceği, kızlık zarının sağlam olduğu, ancak 20 haftalık gebeliğin bulunduğu yönünde rapor verildi.

Savcılıkça hazırlanan dosyasının gönderildiği 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, mahkeme heyeti, cinsel saldırı ve mesken masumiyetini ihlal suçlarından tutuklanması istemiyle sevk edilen Cemil K'nin, mevcut delil durumu dikkate alınarak serbest bırakılmasına karar verdi. Savcının karara itirazı ise reddedildi.

BABALIK TESTİNDE YÜZDE 99.99 UYUM

Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde 24 Temmuz 2007'de kürtaj olan Ç.K. ile şüpheliden alınan kan örneklerinin gönderildiği Adli Tıp Kurumu, mahkeme kararından yaklaşık 3 ay sonra babalık testini sonuçlandırdı.

Hakkındaki suçlamalarla ilgili serbest bırakılan Cemil K'nın "kürtajın ardından elde edilen ceninin yüzde 99.99 babası olduğu" belirlendi.

Bunun üzerine, dosyadaki mevcut deliller çerçevesinde, şüpheli hakkında 7 Aralık 2007'de Zonguldak 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nce yakalama kararı verilmesine karşın, yapılan araştırmalarda ikametinde olmadığı belirlenen Cemil K'ye ulaşılamadı.

ŞİFALI SULARA GİDECEĞİNİ SÖYLEMİŞ

Arama çalışmaları kapsamında, jandarma tarafından bilgisine başvurulan Cemil K'nin eşi Medine K, komşuları Çilem K'nin ailesinden bir zarar gelebileceği korkusuyla evini terk etmiş olabileceğini belirtti.

Eşinin, evini terk etmeden önce "benim belim ve eklemlerim çok ağrımaya başladı, ben şifalı sulara gideceğim" dediğini anlatan Medine K, şunları kaydetti:

"Ben de kendisine 'sen böyle bir şey yaptıysan hiç gözüme gözükme' dedim. Daha sonra ben kent merkezine gittim. Eve döndüğümde eşim yoktu. Bunun üzerine oğlumla karakola kayıp dilekçesi verdik."

Olayla ilgili dava dosyasını hazırlayan Cumhuriyet Başsavcılığı, 19 Haziran 2008'de tamamlanan iddianame doğrultusunda, evde yalnız bulunan 15-18 yaş grubundaki mağdura zorla tecavüz edip, hamile kalmasına ve bu şekilde kürtaj olup ruh sağlığının bozulmasının yanı sıra konut dokunulmazlığı ihlal suçunu işlediği anlaşılan şüphelinin yargılanması için kamu adına Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açtı.

Arama çalışmaları devam eden Cemil K. ile ilgili davanın sürdüğü, son duruşmada Ç.K'nin yaşı yönünden Adli Tıp Kurumu'ndan rapor aldırılması hususunun düşünülmesi amacıyla duruşmanın ertelendiği bildirildi.

"KIZIM ADI GİBİ ÇİLE ÇEKİYOR"

Anne E.K, kızının, zanlının torunuyla yaşıt olduğunu, yaşanan olay nedeniyle şu anda 18 yaşındaki çocuğu ile kendisinin bir süre psikolojik tedavi gördüğünü söyledi.

Kızının küçük yaşta uğradığı felaketten dolayı çile çektiğini anlatan 6 çocuk annesi E.K, "Eşim 5 yıl önce yaşamını yitirdi. Hayatımızı kabusa çeviren kişinin yakalanmasını ve adalet önünde hesap vermesini istiyoruz. Bu kişi sürekli eşiyle evimize gelen, soframıza oturan birisiydi. Olayı ben öğrenmeden önce de evimize gelmişti. Yüzüme nasıl bakabildiğini, evladıma nasıl 'kızım' diye hitap edebildiğini anlamıyorum" diye konuştu. Ç.K. de olayın etkisi altında olduğunu, suçlunun cezalandırılmasını istediğini kaydetti.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler