HABER

Kurtarma ekipleri helikoptere ulaşmakta zorluk çekiyor

Bolu üzerinde kaybolduktan sonra Kıbrıscık ilçesindeki Köroğlu Tepesi'ne düştüğü tahmin edilen EC-135 tipi helikoptere ulaşmak için çalışmalar devam ediyor.

Helikopter, Koçoğlu Hava Ambulans Şirketi tarafından Sağlık Bakanlığı adına Polonya'dan kiralandı. Türk pilot Süleyman Kıyak ve Polonya uyruklu bir pilot idaresindeki SPH-DV kuyruk tescilli helikopter ile irtibat saat 16.40 sıralarında Bolu üzerindeyken kesildi.

Polonya'dan İstanbul'a gelen pilotlar helikoptere, Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali'nde Gözen Havacılık görevlileri nezaretinde yakıt ikmali yaptırdı. Saat 15.00'da Ankara'ya hareket eden helikopterle olan telsiz irtibatı Bolu üzerinde kesildi.

Bir süre sonra da Hava Kuvvetleri'ne ait uçaklar, jandarma ekipleri ve kurtarma ekipleri Mudurnu-Akyazı-Düzce üçgeninde aramalara başladı. Bölgeye, Ankara ve Eskişehir'den de kurtarma ekiplerinin gönderildiği bildildi.

Kıbrıscık Belediye Başkanı Kemal Aktaş helikopterin Köroğlu Tepesi olarak bilinen noktaya düştüğünü tahmin ettiklerini belirtti. Ekipler, elverişsiz hava şartları nedeniyle helikopterin bulunduğu noktaya hala ulaşabilmiş değil.

Helikopteri kiralayan şirket yetkilileri ise, olayla ilgili açıklama yapmak istemediklerini söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön