Kurtulmuş, Bulgaristan'a gidecek

Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş, 12-13 Şubat'ta turizm sektörünün temsilcileriyle Sofya'ya yapacağı ziyarette, Avrupa Birliğine üye ülkelerin turizm bakanlarına Türkiye'nin turizmdeki büyümesini anlatacak

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Avrupa Birliğine üye ülkelerin turizm bakanlarıyla Bulgaristan'da bir araya gelecek.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Kurtulmuş, Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da 12-13 Şubat'ta düzenlenecek "Turizm Bakanları Üst Düzey Toplantısı" ile "Turizm ve Ekonomik Büyüme Hakkında Üst Düzey Bakanlar Konferansı"na katılacak. Kurtulmuş'a turizm sektörünün temsilcileri de eşlik edecek.

Avrupa Birliğine üye ülkelerin turizm bakanlarına Türkiye'nin turizmdeki büyümesini anlatacak Kurtulmuş, turizm alanında uzman kuruluş ve birlik temsilcileriyle ikili temaslar da gerçekleştirecek.

- Çin pazarı masaya yatırılacak

Turizmde büyüme, güvenlik ve Çin pazarının masaya yatırılacağı konferansın panel başlıkları, "Turizm ve Ekonomik Büyüme-Bağlantı Kurma, Dijitalleştirme ve Yatırımlar", "Turizm ve Güvenlik-Jeopolitik ve Jeo-ekonomik Yönleri" ve "2018 Avrupa ve Çin-Yeni Boyutlar, Zorluklar ve Fırsatlar" olacak.

Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler